4 milyon kişiye 7.200 TL ödeme yapılacak! Başvurular e-Devlet’ten yapılabiliyor!

Vatandaşlar, Aile Destek Programı kapsamında ödemelerin ne zaman yapılacağını ve başvuruların nereden yapılabileceğini araştırıyor. Aile Destek Programı başvuruları nereden ve nasıl yapılır? İşte detaylar…

4 milyon kişiye 7.200 TL ödeme yapılacak! Başvurular e-Devlet’ten yapılabiliyor!

Türkiye’de, sosyal devlet anlayışı ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik yardım ve destek ödemeleri yapılmaya devam ediyor. Birçok alanda çeşitli şekillerde yapılan bu destek ödemelerine son olarak Aile Destek Programı kapsamında yapılan ödemeler eklendi. Aile Destek Programı kapsamında, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından yapılan açıklamalara göre her ay 4 milyon aileye aylık 450, 550 ve 600 TL ödeme gerçekleştiriliyor.

Böylece bir yılda bir aileye ortalama 7.200 TL ödeme yapılıyor. Bu ödemelerden yararlanmak isteyen ihtiyaç sahipleri, Aile Destek Programı başvurularının nereden ve nasıl yapıldığını öğrenmek istiyor. İşte detaylar…

AİLE DESTEK PROGRAMI ÖDEMELERİ BAŞLADI

İhtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik yapılan destek ödemelerinde Aile Destek Programı da hayata geçirildi. Bu kapsamda 4 milyon hanenin yararlanmasının hedeflendiği program dahilinde ödemeler de bu hafta başladı. Bakan Derya Yanık, Aile Destek Programı ile ilgili açıklamalarda bulundu ve Bakan Yanık, program için başvuruların e-Devlet üzerinden veya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla yapıldığını ve yeni başvuruların da devam ettiğini hatırlattı. Bakan Yanık öte yandan bugüne kadar Aile Destek Programı ödemeleri için 4 milyon başvuru yapıldığını da bildirdi.

BAKAN DERYA YANIK’IN AÇIKLAMALARI

4 milyon kişiye 7.200 TL ödeme yapılacak! Başvurular e-Devlet’ten yapılabiliyor!

Bakan Yanık yaptığı açıklamada “Bu kapsamda 1,6 milyon haneye Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarımız aracılığıyla hak sahipliği verildi. İlk aşamada başvurusu onaylanan yaklaşık 831 bin haneye toplamda 427,9 milyon TL ödeme gerçekleştirdik. Geriye kalan hanelerimize ise ödemelerimizi önümüzdeki süreçte yapacağız. Böylece hak sahipliği kararı verilen toplamda 1,6 milyon hanemize ödemelerimizi gerçekleştirmiş olacağız” dedi.

AİLE DESTEK PROGRAMI BAŞVURULARI

Aile Destek Programı başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşlar e-Devlet üzerinden veya ikametgah adresinin bağlı olduğu SYDV aracılığı ile başvuruda bulunabiliyor. Daha önce hiçbir sosyal yardımdan yararlanmamış olan vatandaşlar da başvuruda bulunabiliyor. Destekten yararlanmak isteyenlerin hanelerinde kişi başı net gelirin, net asgari ücretin üçte birinden (1.833 TL) az olması gerekiyor. Örneğin 4 kişilik bir ailede 7.300 TL’nin altında bir destek varsa, bu destek yararlanılabilir.