40 Bin TL İhtiyaç Kredisi İçin Vakıfbank'a, Halkbank'a, Ziraat Bankası'na Bu Taksitler Ödeniyor

İhtiyaç kredisi çekmek için kamu bankalarının kredi maliyetleri merak ediliyor. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank 40 Bin TL ihtiyaç kredisi için ne kadar aylık taksit istiyorlar?

40 Bin TL İhtiyaç Kredisi İçin Vakıfbank'a, Halkbank'a, Ziraat Bankası'na Bu Taksitler Ödeniyor

Vatandaşların borçlulukları arttıkça ihtiyaç kredilerine olan ilgi de yükseliyor. Bankacılık istatistiklerine göre son haftalarda ihtiyaç kredisi kullanmak isteyenlerin sayısında bir yükselme meydana geldi. Gelirleri ile giderlerini karşılayamayan vatandaşlar bankalardan belirli bir maliyet karşılığında ihtiyaç kredisi kullanmayı tercih ediyorlar. Kamu bankaları Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank ise vatandaşlara düşük maliyetli ihtiyaç kredisi veren bankalar olarak ön plana çıkıyorlar. Peki kamu bankalarından ihtiyaç kredileri hangi koşullarda kullanılabiliyor. 

KAMU BANKALARI HANGİ KOŞULLARDA İHTİYAÇ KREDİSİ VERİYORLAR?

Kamu bankalarından ihtiyaç kredisi kullanmak için müşteriler bazı kurallara uymak durumundalar. Bu kurallardan en önemlilerinden birisi de azami vade süreleri oluyor. Buna göre müşteriler 50 Bin TL'ye kadar olan ihtiyaç kredilerini 36 aya kadar vade ile kullanabiliyorlar. Ancak kredi miktarı 50 Bin TL ile 100 Bin TL arasında olursa o zaman en fazla 24 aya kadar vade yapılabiliyor. Müşteriler 100 Bin TL'nin üzerinde ihtiyaç kredisi kullanmak istemeleri durumunda ise en fazla 12 aya kadar vade imkanından yararlanabiliyorlar. Bankalar bu kurallara herhangi bir istisnaya yer vermeden uymak durumundalar. Bu kurallar BDDK tarafından belirleniyor.

VAKIFBANK 40 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMA TABLOSU!

40 Bin TL İhtiyaç Kredisi İçin Vakıfbank'a, Halkbank'a, Ziraat Bankası'na Bu Taksitler Ödeniyor

Vakıfbank'tan ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,91 oranında kredi faizi uygulanıyor. 36 ay vadeli 40 Bin TL ihtiyaç kredisi kullanılması halinde Vakıfbank müşterileri vade süresince bankaya her ay 1.668 TL kredi taksiti ödüyorlar. Kullanılan bu kredinin toplam maliyeti ise 60.070 TL oluyor.

HALKBANK 40 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMA TABLOSU!

40 Bin TL İhtiyaç Kredisi İçin Vakıfbank'a, Halkbank'a, Ziraat Bankası'na Bu Taksitler Ödeniyor - Resim : 2

Halkbank'tan ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen müşteriler de maliyet avantajından yararlanabiliyorlar. 36 ay vadeli 40 Bin TL ihtiyaç kredisinin aylık taksiti Halkbank'ta 1.638 TL olarak hesaplanıyor. Bu kredinin toplam maliyeti ise 59.163 TL oluyor.

ZİRAAT BANKASI 40 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMA TABLOSU!

40 Bin TL İhtiyaç Kredisi İçin Vakıfbank'a, Halkbank'a, Ziraat Bankası'na Bu Taksitler Ödeniyor - Resim : 3

Ziraat Bankası'nın ihtiyaç kredisi aylık faiz oranı yüzde 1,94 olarak açıklandı. Bu bankadan 36 ay vadeli 40 Bin TL ihtiyaç kredisi çekilmesi halinde müşteriler bankaya her ay 1.678 TL kredi taksiti ödüyorlar.