40 Bin TL ihtiyaç kredisi taksit hesaplamaları! TEB, QNB Finansbank, Akbank!

İhtiyaç kredisi kullanmak isteyenler için kredi maliyetlerinin büyük bir önemi var. TEB, QNB Finansbank ve Akbank 40 Bin TL ihtiyaç kredisi için taksit maliyet tablolarını açıkladılar.

40 Bin TL ihtiyaç kredisi taksit hesaplamaları! TEB, QNB Finansbank, Akbank!

Ekonomik açıdan çok sayıda vatandaşın zor durum içerisinde kaldığı bir süreçten geçiliyor. Finansal sorunlarına çözüm arayan vatandaşların en kolay çözümleri ise bankalardan ihtiyaç kredisi çekmek oluyor. Ancak bunun için belirli maliyetlerin göze alınması gerekiyor. İhtiyaç kredisi çekecekler için en küçük faiz farkının bile çok büyük bir önemi oluyor. Zor durumda kaldıkları için ihtiyaç kredisi çekecek olanlar bir de ek maliyetlerin altına girmek istemiyorlar.

BANKALAR YÜKSEK FAİZ POLİTİKASI UYGULUYORLAR

Son dönemlerde bankaların ihtiyaç kredileri için yüksek faiz talep ettiklerine sık sık şahitlik ediliyor. Bazı bankalar dışarıda bırakılırsa ihtiyaç kredisi için yüksek maliyetler isteniyor. Bu tamamen bankaların kredi politikalarından kaynaklanıyor. Bankalar kredi politikalarını belirlerken Merkez Bankası'nın bazı yaptırımlarını dikkate alıyorlar. Bu yaptırımlar da bankaların uygun maliyetle ihtiyaç kredisi vermelerini engelliyor. Aksi durumda bankalar Merkez Bankası'nın devlet tahvili alma yaptırımı ile karşılaşıyorlar. Bu da banka için zarar olurken bunun yerine ihtiyaç kredisi kullandırmamak için yüksek faizler belirleniyor. 

3 YILLIK TAKSİTE BÖLÜNEBİLİYOR

Bankaların ihtiyaç kredisi kampanyalarından yararlanmak isteyenler 36 aya kadar vade imkanını kullanabiliyorlar. BDDK tarafından konulan kurallar gereği 50 Bin TL'ye kadar olan tüm ihtiyaç kredileri 36 aya kadar vade ile verilebiliyor. Müşterinin finansal durumu ne kadar iyi olursa olsun, kredi notu ne kadar yüksek olursa olsun bankalar bu vade süresini aşamıyorlar. 50 Bin TL ile 100 Bin TL arası ihtiyaç kredileri 24 aya kadar, 100 Bin TL üzerindeki ihtiyaç kredileri de 12 aya kadar vade ile kullandırılabiliyor.

AKBANK 40 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMASI

Akbank'tan ihtiyaç kredisi kullananlara banka tarafından aylık yüzde 2,05 oranında kredi faizi uygulanıyor. 36 ay vadeli 40 Bin TL ihtiyaç kredisi çekilmesi halinde müşteriler aylık 1.715 TL kredi taksiti ödüyorlar.

40 Bin TL ihtiyaç kredisi taksit hesaplamaları! TEB, QNB Finansbank, Akbank!

TEB 40 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMASI

TEB ihtiyaç kredisi aylık faizi yüzde 1,64 olarak açıklandı. 36 ay vadeli 40 Bin TL ihtiyaç kredisi çekenler bu bankaya aylık 1.582 TL kredi taksiti ödüyorlar.

QNB FİNANSBANK 40 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMASI

QNB Finansbank müşterileri aylık yüzde 1,74 faizle ihtiyaç kredisi çekebiliyorlar. 36 ay vadeli 40 Bin TL ihtiyaç kredisinin aylık taksiti 1.614 TL şeklinde hesaplanıyor.

SONRAKİ HABER