5 dakikalık şarj ile 100 km giden Hyundai Ioniq 5 için Türkiye fiyatı açıklandı!

Hyundai’nin elektrikli otomobil markasının merak edilen modeli Ioniq 5 Türkiye’de satışa çıkarıldı. Ioniq 5 kaç TL fiyatla satılıyor? Ioniq 5 teknik özellikleri nelerdir?

5 dakikalık şarj ile 100 km giden Hyundai Ioniq 5 için Türkiye fiyatı açıklandı!

Hyundai firması tarafından geliştirilen elektrikli araçlar için oluşturulan alt marka olan Ioniq için ilk otomobil Türkiye’de satışa çıkarıldı. Hyundai Ioniq 5 için Türkiye tanıtımı yapıldı. Ioniq 5 için teknik özellikler belli olurken merakla beklenen fiyat açıklaması da yapıldı.

HYUNDAİ IONİQ 5 TEKNİK ÖZELLİKLERİ NELER?

Hyundai Ioniq 5 için teknik özellikle açıklandı. Buna göre 72,6 kWsa kapasiteli büyük bir bataryaya sahip olan otomobil dört tekerlekten çekiş özelliği ile dikkat çekiyor. Tek donanım seçeneği ile Türkiye piyasasında satışa sunulan Ioniq 5 305 HP güç ve 605 Nm tork sunuyor. 0-100 km arasına 5,2 saniyede çıkabilen Hyundai Ioniq 5 için son hız ise saatte 185 km olarak açıklandıç

Hyundai Ioniq 5 menzil değeri 430 km olarak bildirildi. Ortalama enerji tüketimi ise 100 km’de 19 kWsa şeklinde ilan edildi. Tüketim ile performans değerlendirmesi yapıldığında piyasanın en iyileri arasına giren otomobil tasarımı ile de dikkat çekiyor.

Çevre dostu iç tasarıma sahip olan Hyundai Ioniq 5 doğal ürünlerden elde edilen malzemelerin kullanıldığı bildirildi. Koltuklarda keten tohumundan elde edilen bitki yağı ekstreleri ile boyanan ekolojik işlenmiş deri malzemesi kullanıldı. Oldukça geniş bir iç hacmi olan araç tüm beklentileri karşılayabiliyor.

Elektrikli otomobillerde en önemli sorun şarj süreleri oluyor. Hyundai Ioniq 5 bu konuda da farklı bir niteliğe sahip Ultra hızlı şarj imkanı sunan otomobil 18 dakikada yüzde 10’den yüzde 80 düzeyine kadar şarj olabiliyor. 100 km yol gidebilmek için Hyundai Ioniq 5 için 5 dakikalık şarj süresi yeterli oluyor.

HYUNDAİ IONİQ 5 TÜRKİYE FİYATI NE KADAR?

Hyundai’nin yeni otomobili olan Hyundai Ioniq 5 için fiyat açıklandı. Türkiye piyasasında hızlı bir giriş yapan Hyundai İoniq satın almak isteyenler ciddi bir bütçeyi ayırmaları gerekecek. Türkiye piyasasında tek donanım seçeneği ile çıkan otomobil için 1.970.000 TL fiyat açıklandı.