Açıklama sektör temsilcilerinden geldi: Sigara ve alkol fiyatlarına dev zam beklentisi duyuruldu!

Sigara ve alkol fiyatlarına dev zam beklentisi son dakika olarak duyuruldu. Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği Başkanı Erol Dündar hem alkol hem de sigara fiyatlarına zam açıklaması yaptı. İşte dev zammın detayları...

Son Dakika: Sigara ve alkol fiyatlarına dev zam beklentisi duyuruldu!

Son dönemde en çok zamlanan ürünler arasında yer alan sigara ve alkol fiyatları için yeni zam beklentisi açıklandı. Konu hakkında açıklama sektörün içerisinden gelirken Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği Başkanı Erol Dündar yaptığı açıklama ile hem sigara hem de alkol fiyatlarına zam beklentisi paylaştı. 

Hatırlanacağı üzere sigara fiyatlarına en son Temmuz ayında zam yapılmış ve ÖTV zammı ile fiyatlar bir kere daha yükselmişti. 2022 senesin Ocak ayından bu yana kademeli olarak gelen zamlarla sigara fiyatlarında yaşanan artış 10 TL seviyesine ulaşarak büyük tepki çekmişti. 

ALKOL FİYATLARINA SON DAKİKA ZAM HABERİ! RAKI VE BİRA FİYATLARINA ZAM BEKLENTİSİ VAR MI, GELECEK Mİ?

Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği Başkanı Erol Dündar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile tekila fiyatlarına zam geldiğini açıklamıştı. Alkollü içecekler grubuna zam beklentisi olduğunu belirten TBYD Başkanı sigara fiyatlarına gelen zammın ardından bir zam beklentisinin de alkollü ürünler grubunda olduğunu belirterek, yüzde 10-15 civarında zam gelebileceğini belirtti. 

SİGARA FİYATLARINA SON DAKİKA ZAM HABERİ! SİGARAYA YENİ ZAM MI GELİYOR, ZAM GELECEK Mİ, ZAMLI SİGARA FİYATI KAÇ TL OLACAK?

Sigara fiyatlarında da zam beklentisi olduğunu belirten Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği Başkanı Erol Dündar, maliyetlerde yaşanan yükseliş nedeni ile sigara fiyatlarına Ağustos ayında ortalama 2 liralık zam geleceğini duyurdu. 

Dündar sigaraya Temmuz ayında yapılan fiyat düzenlemesinde beklentinin 4 TL zam yapılacağı yönünde olduğunu ancak, firmaların 2 liralık bölümünü sübvanse ederek sigara fiyatlarına sadece 2 TL zam yansıtıldığını dile getirdi. Sübvanse edilen 2 liralık bölümün Ağustos ayında zam olarak fiyatlara yansıtılacağını belirten Dündar ortalama olarak fiyatların 2 TL civarında artmasını beklediklerini dile getirdi.