Ağustos ayının ev sahibi yapacak yeni konut kredisi kampanyaları! Kamu ve özel bankaların kredi faiz oranları

Konut kredisi çekerek ev sahibi olmak isteyen kişiler için Ağustos ayının yeni konut kredisi teklifleri açıklanmaya başlandı. İşte en uygun konut kredisi veren bankalar ile Ziraat Bankası, Garanti, Yapı Kredi, Vakıfbank, İş Bankası, Akbank güncel kredi faiz oranları listesi!

Ağustos ayının ev sahibi yapacak yeni konut kredisi kampanyaları!

Ev sahibi olmak isteyen ancak nakit para birikimi olmayan kişiler için bankaların konut kredisi kampanyaları açıklandı. Ağustos ayına özel olarak ilan edilen kampanyalarda devlet bankaları faiz oranlarını sabit tutarken özel bankalar ise konut kredisi paketlerinde ne yazık ki yine yükselişe gitti. 

En uygun konut kredisi veren bankalar kamu bankaları olarak öne çıkarken bazı özel bankaların konut kredisi faiz oranlarının yüzde 3 seviyesini aşması ile tepki çekti. İşte banka banka güncel konut kredisi faiz oranları listesi ile en uygun kredi veren bankalar! 

BANKALARIN KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARINDA SON DURUM NE?

Merkez Bankası tarafından kredi faiz oranları sabit tutulmasına rağmen ne yazık ki bankaların kredi faiz oranlarında yükseliş devam ediyor. Bankalar enflasyon rakamları ve döviz kurunda yaşanan yükselişin yanı sıra ekonomideki belirsizliği de öne sürerek faiz oranlarını yükseltmeye devam ediyorlar. 

Ağustos ayının ev sahibi yapacak yeni konut kredisi kampanyaları! Kamu ve özel bankaların kredi faiz oranları

Özel bankaların konut kredisi faiz oranları yükseliş yönlü devam ederken özel bankalar arasında en uygun kredi veren banka İş Bankası oldu. Özel bankalarda en düşük konut kredisi faiz oranı ise bu banka tarafından uygulanan yüzde 2,05 oranı oldu. 

Ağustos ayının ev sahibi yapacak yeni konut kredisi kampanyaları! Kamu ve özel bankaların kredi faiz oranları - Resim : 2

Bazı özel bankalarda bu oran yüzde 3 seviyesini dahi aşarken faiz oranlarında yaşanan yükseliş kredi çekerek ev almak isteyen kişileri zorlamaya devam ediyor. Örneğin TEB konut kredisi paketinden yararlanan kişilerin 120 ay vadeli konut kredisi paketinde aylık ödemeleri 3 bin 89 TL olarak gerçekleşecek. 

Ağustos ayının ev sahibi yapacak yeni konut kredisi kampanyaları! Kamu ve özel bankaların kredi faiz oranları - Resim : 3

DEVLET BANKALARININ KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARINDA SON DURUM NE, EN UYGUN KREDİ HANGİ BANKADA?

Konut kredisi paketinde en uygun kredi oranlarını devlet bankaları sundu. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından sunulan konut kredisi paketlerinde kredi çekerek ikinci el alacak kişiler için kredi faiz oranı yüzde 1,29 olarak ilan edildi. Sıfır konut kredisi faiz oranı yüzde 1,20 olarak ilan edildi. 

Birde konut kredisi destek paketi olarak açıklanan kredi paketi bulunurken ilk evim konut finansmanı paketinde ilk kez sıfır konut alacak olan ve kendisinin yanı sıra eşi ya da bakmakla yükümlü olduğu çocuğu üzerine evi olmayan kişilere yüzde 0,99 oranı ile konut kredisi desteği veriliyor.