Aile Bakanı Derya Yanık'tan doğalgaz desteği açıklaması!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık vatandaşlara verilen sosyal yardımlar hakkında konuştu. Doğal Gaz Tüketim Desteği ile 4 milyon ailenin 3 Milyar TL bütçeyle destekleneceği açıklandı.

Aile Bakanı Derya Yanık'tan doğalgaz desteği açıklaması!

Türkiye’de sosyal yardımların vatandaşlara ulaştırılmasında koordinasyonu sağlayan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın sosyal yardım politikaları ilgiyle takip ediliyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık vatandaşlara verilen sosyal yardımlar ile alakalı olarak önemli bilgiler açıkladı. Sosyal yardımların ödenmeye devam edeceğini duyuran Bakan Yanık atılacak yeni adımlara dair de bilgiler verdi.

DOĞALGAZ DESTEĞİ VERİLECEK

Kış aylarında vatandaşların bütçelerinin doğalgaz desteği ile destekleneceğini açıklayan Bakan Derya Yanık, “Kış ayları yaklaşıyor ve yine vatandaşlarımızın doğalgaz kullanım maliyetlerine dair bazı sorunlar çıkacaktır. Biz tedbirimizi önceden alıyoruz. Bu kapsamda Doğal Gaz Tüketim Desteği programımız ile 4 milyon ailemize destekte bulunacağız. Bunun için de 3 Milyar TL’lik bir bütçe planlaması yaptık. Vatandaşlarımızı zorlu kış şartlarından koruyacağız.” dedi.

VATANDAŞLARIN İHTİYAÇLARI TESPİT EDİLİP ÖDEME YAPILIYOR

Ailelere yönelik sosyal yardım ödemelerine devam ettiklerini açıklayan Bakan Derya Yanık, “Ulusal Hane Ziyareti Programı’nı başlattık. Bu program gereği sosyal yardımlardan yararlanan vatandaşlarımızın evlerinde 4 ay boyunca düzenli ziyaretler yapacağız. Bu vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını direkt olarak yerinde tespit edeceğiz. Onların durumuna uygun sosyal yardımlardan yararlanmalarını sağlayacağız. 15 Milyar TL’lik bütçe ile 4 milyon ailemize destek vereceğiz. 12 ay boyunca Aile Destek Programı ile vatandaşlarımıza 450 TL ile 600 TL arasında değişen tutarlarda sosyal yardım ödemesi yapacağız.” şeklinde konuştu.

Sosyal yardımlar konusunda Türkiye’nin önemli aşama kaydettiğini söyleyen Bakan Derya Yanık, “49 başlıkta vatandaşlarımıza sosyal yardım ödemesi yapıyoruz ve bunların miktarlarını önemli ölçülerde arttırdık. İktidara geldiğimiz zaman ile kıyaslama yaparsak yüzde 91 oranında artış sağlamışız. Eskiden talep odaklı olarak sosyal yardımlar veriliyordu. Şimdi ise vatandaşlarımız taleplerini bildirmeden arz odaklı olarak sosyal yardım ödemeleri yapıyoruz.” dedi.