AK Parti'den son dakika EYT ve asgari ücret 2023 zammı açıklaması! 2023'te fevkalade memur emekli maaşı asgari ücret zammı geliyor

Milyonlarca kişinin beklemiş olduğu asgari ücret zammı ve EYT yasası hakkında son dakika açıklaması AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu tarafından yapıldı. Asgari ücrete ne kadar zam gelecek, 2023'te asgari ücret kaç TL olacak, EYT ne zaman çıkacak, EYT'de son durum nedir?

AK Parti'den son dakika EYT ve asgari ücret 2023 zammı açıklaması! EYT'de son durum ne?

Türkiye büyük bir hızla 2023 yılında yapılacak olan genel seçimlere doğru ilerlerken AK Parti tarafından ekonomide yaşanan dalgalanmayı önlemek için yeni tedbir paketleri açıklanmaya devam ediyor. Özellikle de yükselen enflasyon rakamları nedeniyle vatandaşın geçim derdi artarken 2023 yılında asgari ücrete yapılacak olan zam oranı da merak konusu olmuştu. 

Bir yandan asgari ücret zammı bir yandan da EYT yasası hakkında çalışmalar tüm hızı ile devam ederken AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu tarafından yapılan son dakika açıklaması ile 2023 yılının asgari ücret zammına ilişkin beklenen tarih ilan edilirken EYT yasası hakkında da yasanın çıkacağı tarih ve maaş açıklaması da geldi. 

SON DAKİKA ASGARİ ÜCRET ZAMMI AÇIKLAMASI: 2023 ASGARİ ÜCRET ZAM TARİHİ AÇIKLANDI! 

Sosyal medyada yayımlanan programa katılan AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Asgari ücrete önümüzdeki yıl yapılacak olan zam oranı büyük bir merak konusu olurken Akbaşoğlu "Milletimizin sorunları bizim sorunumuz olup bu sorunların çözümünü bulmak bizim görevimizdir. Milletimizi bugüne kadar hiçbir zaman enflasyona karşı ezdirmedik, ezdirmeyeceğiz. 

AK Parti'den son dakika EYT ve asgari ücret 2023 zammı açıklaması! 2023'te fevkalade memur emekli maaşı asgari ücret zammı geliyor

Küresel piyasalarda şu anda enflasyonist bir ortam var. Uluslararası krizi ortadan kaldırmaya çalışırken kendi insanlarımızın da refahını arttırmaya yönelik politik uygulamaları hayata geçirdik, geçirmeye devam ediyoruz. İnşallah Aralık 15'ine kadar çok iyi bir dokunuşta bulunacağız. Aralıkta Çalışma Bakanlığı ve işçi, işveren sendikaları ile toplanacağız ve bu görüşmelerde asgari ücretli çalışanlarımıza yüksek zam müjdesi vereceğiz" diyerek 15 Aralık tarihine kadar beklenen müjdeli haberi vereceklerini söyledi. Fevkalade bir zam açıklaması yapan Akbaşoğlu enflasyonun üzerinde bir artış sinyali vererek memur ve emeklilerin de enflasyon oranı üzerinde zam alacağını söyledi. 

AK Parti'den son dakika EYT ve asgari ücret 2023 zammı açıklaması! 2023'te fevkalade memur emekli maaşı asgari ücret zammı geliyor - Resim : 2

EYT'DE SON DAKİKA AÇIKLAMASI: EYT NE ZAMAN ÇIKACAK, EYT'LİLER İLK EMEKLİ MAAŞINI NE ZAMAN ALACAKLAR?

Akbaşoğlu EYT üzerinde de çalışmaların sürdürdüklerini belirterek sözleşmeli personelle ilgili düzenlemeyi Ekim ayında meclise getireceklerini, EYT ile ilgili yasal düzenlemeyi Aralık ayında hayata geçireceklerini belirterek yasayı yıl sonuna girmeden meclisten çıkaracaklarını söyledi. EYT formülleri hakkında da açıklama yapan Akbaşoğlu tek bir milli formülü hayata geçireceklerini belirterek ilk olarak komisyonda görüşmelerin yapılacağını, sonra ise gündeme alınarak meclisten birkaç hafta içerisinde çıkacağını söyledi.