Akaryakıt fiyatları yerinde durmuyor! Benzin fiyatı bu gece yarısı yine değişiyor!

Akaryakıt fiyatları bu hafta arka arkaya değişirken bu gece yarısı bir fiyat değişimi daha olacağı bildirildi. Benzin ve motorin fiyatları en son dün gece yarısı değişmişti. Bu gece yarısı fiyat tabelalarının yeniden güncelleneceği açıklandı.

Akaryakıt fiyatları yerinde durmuyor! Benzin fiyatı bu gece yarısı yine değişiyor!

Akaryakıt fiyatlarındaki değişimler vatandaşların başını döndürmeye devam ediyor. Daha dün gece yarısı hem benzinin hem de motorinin fiyatlarında değişiklik yapılmıştı. Benzine zam gelirken motorine de indirim gelmişti. Bugün ise akaryakıt sektörü kaynakları tarafından verilen bilgilere göre benzin fiyatları yeniden değişecek.

PETROL FİYATLARI YERİNDE DURMUYOR!

Küresel petrol piyasasında fiyatlar iyice kontrolden çıktı. Zaman zaman fiyat düzeltmeleri olsa da petrol fiyatlarında geri çekilmeler meydana geliyor. Brent petrolün varil fiyatı önce 82 dolar seviyesine düşmüş ve ardından 87 dolara yükselerek düzeltme yapmıştı. Burada da kalmayan brent petrol yeniden 84 dolara düştü. Bu fiyat hareketleri Türkiye’de akaryakıt maliyetlerini direkt olarak etkiliyor. Maliyet değişimlerinden dolayı akaryakıt ürünlerine sürekli zam ve indirimler uygulanıyor.

DOLAR KURU ETKİSİZ KALDI

Akaryakıt fiyatları hesaplanırken kullanılan iki önemli maliyet biriminden birisi olan dolar kuru artık fiyatlarda bir etki yapmıyor. Dolar kurunun 18,60 TL’de sabitlenmesinden dolayı akaryakıt maliyetleri artık direkt olarak petrol fiyatlarından etkileniyor. Dolar kuru etkisiz kalırken akaryakıt maliyetleri için petrol fiyatları inceleniyor. Dolar kurunda hareketlenme başlamadan bu etkisiz misyon devam edecek.

ZAM GELEN BENZİNE İNDİRİM AÇIKLANDI!

Akaryakıt sektörü kaynakları tarafından verilen bilgilere göre benzin fiyatlarına yeni bir indirim daha geliyor. Dün gece yarısı benzin fiyatlarına 55 kuruş zam yapılmıştır. Önceki gece ise benzin fiyatlarına 1,16 TL indirim yapılmıştı. Bu gece yarısı ise benzinin litre fiyatına 45 kuruş daha indirim yapılacak. Bu gece yarısından itibaren pompa fiyatlarına yansıyacak olan benzin indirimi ile dün gece yarısı yapılan 55 kuruşluk zammın 45 kuruşu geri alınmış olacak.

MOTORİN FİYATI AYNI KALACAK!

Motorin fiyatlarında herhangi bir değişim olup olmayacağı da merak konusu ediliyor. Akaryakıt sektörü kaynaklarının verdikleri bilgilere göre motorin için maliyetlerin takip edildiği ama şu anda indirimi veya zammı gerektirecek bir fiyat değişimi olmadığı bildirildi. Motorin fiyatları bu gece yarısı değişmeyecek. Motorine en son dün gece yarısı 95 kuruş indirim yapılmıştı.

SONRAKİ HABER