Akaryakıt fiyatlarına kallavi zam! Benzin ve motorine yeni zam geliyor, koşa koşa 30 liraya gidiyor

Brent petrol fiyatı yeniden 100 doların üzerine çıkarken yaşanan yükseliş iç piyasada benzin ve motorin fiyatlarına zam yağmuru yaşanmasına neden oldu. Benzine gelen son dakika zam haberinin sonrasında motorine zam beklentisi açıklandı.

Benzin ve motorine yeni zam geliyor, koşa koşa 30 liraya gidiyor

FED tarafından başlatılan faiz artışı ve enflasyonla agresif mücadele resesyon yaşanmasına neden olurken brent petrol fiyatı da resesyon nedeniyle gerilmişti. Brent petrol fiyatının 90 dolar seviyesine kadar çekilmesi ile akaryakıt fiyatlarında indirim başlarken 21 TL seviyesine kadar çekilme yaşanmıştı. 

Amerika'da son enflasyon verisinin beklentilerin altında kalması ile FED'in faiz artırımı politikasında yumuşamaya geçeceği beklentisi brent petrolde yeniden yükselişe neden oldu. Brent petrolün fiyatı büyük bir hızla ilk olarak 95 dolar seviyesini aşmış sonrasında ise yeniden 100 dolar seviyesini kırdı. 

BRENT PETROL VE DOLAR KURUNDA YAŞANAN YÜKSELİŞ AKARYAKITA ZAM YAĞMURU YARATTI! 

Brent petrol fiyatında yaşanan yükseliş tüm hızı ile devam ederken 100 dolar seviyesini kıran brent petrolün fiyatı bu seviyede tutunmaya çalışıyor. An itibari ile uluslararası piyasada brent petrolün fiyatı 100.43 dolar seviyesinden işlem görüyor. 

Akaryakıt fiyatlarına kallavi zam! Benzin ve motorine yeni zam geliyor, koşa koşa 30 liraya gidiyor

Brent petrol fiyatı 100 dolar sınırını aşarken dolar kurunda da eş zamanlı yükseliş yaşanması akaryakıt fiyatlarına yeni zam yağmuru yaşanmasına neden oldu. 

Akaryakıt fiyatlarına kallavi zam! Benzin ve motorine yeni zam geliyor, koşa koşa 30 liraya gidiyor - Resim : 2

Dolar kurunda yaşanan yükseliş sonrası kur yeni güne yine 18 TL barajının üstünde 18,13 TL olarak işlem görmeye devam ediyor. 

Akaryakıt fiyatlarına kallavi zam! Benzin ve motorine yeni zam geliyor, koşa koşa 30 liraya gidiyor - Resim : 3

MOTORİNE ZAM VAR MI, GELECEK Mİ, MOTORİNİN LİTRE FİYATI NE KADAR KAÇ TL?

Motorinin litre fiyatı için ne yazık ki yeni zam haberi verildi. Son 2 hafta içerisinde 3 kez zam gelen motorine yeni zam açıklandı. Akaryakıt sektörü temsilcileri tarafından yapılan son dakika zam haberi ile motorinin litre fiyatı bu gece yarısından itibaren 95 kuruş zam gelecek. Hatırlanacağı üzere motorinin litre fiyatına;

11 Ağustos tarihinde 82 kuruş, 

18 Ağustos tarihinde 77 kuruş ve 

20 Ağustos tarihinde de 1 lira 7 kuruşluk zam yapılmıştı. Bugünde gelecek olan zammın tutarı 95 kuruş olarak ilan edilirken motorine bugün gelecek olan zamla beraber 2 haftalık toplam zam tutarı 3 lira 61 kuruş olarak ilan edildi. 

Akaryakıt fiyatlarına kallavi zam! Benzin ve motorine yeni zam geliyor, koşa koşa 30 liraya gidiyor - Resim : 4

AKARYAKITA SON DAKİKA ZAM HABERİ: BENZİN, MOTORİN, LPG OTOGAZ FİYATI NE KADAR, KAÇ TL?

Benzine bugün için zam beklenmezken motorine gelecek olan zamdan sonra Ankara'da 26,09 liradan, İstanbul'da 29,98 liradan ve İzmir'de ise 26,11 liradan satılmaya başlanacak.