Akaryakıtta dev indirim kararı! Petrol fiyatları çöktü, benzin indirimi açıklandı!

Akaryakıt fiyatları için yeni bir indirim haberi geldi. Brent petrol fiyatı dip seviyeyi görürken Türkiye’de benzin fiyatlarına indirim yapılacağı bildirildi.
Akaryakıtta dev indirim kararı! Petrol fiyatları çöktü, benzin indirimi açıklandı!

Araç sahibi milyonlarca vatandaşı memnun edecek bir indirim gelişmesi yaşandı. Buna göre akaryakıt fiyatlarında yeni bir indirim yapılacağı bildirildi. Araç sahiplerinin yakıt maliyetlerini düşürecek bu gelişme sevinçle karşılanırken bu indirime dair sıcak gelişmelerin ayrıntıları oldukça merak ediliyor.

BRENT PETROL KRİZE GİRDİ!

Dünyada petrol fiyatlarında çok sert düşüşler gerçekleşiyor. Son 24 saat içerisinde brent petroldeki düşüş yüzde 6’yı buldu. Brent petrolün varil fiyatı küresel piyasalarda 82 dolar seviyesine kadar geriledi. Bir süre önce 100 doları zorlayan brent petroldeki bu çöküşten Türkiye gibi petrol ürünlerini ithal eden ülkeler yararlanıyorlar.

DOLAR KURUNDAKİ SAKİN SEYİR AKARYAKIT İNDİRİMİNİ DESTEKLİYOR

Türkiye’de akaryakıt maliyetleri belirlenirken hesaplamalar dolar kuru üzerinden yapılıyor. Bir süredir dolar kurunun sakin seyir içerisinde olması akaryakıt indirimlerini de destekliyor. Yeni yapılacak indirime herhangi bir olumsuz etki yapmayan dolar kuru bu seviyelerde fiyatlanmaya devam ettikçe bundan sonraki indirimleri de destekleyecek.

BENZİN FİYATLARINA İNDİRİM GELİYOR!

Akaryakıt sektörü kaynakları tarafından verilen bilgilere göre benzin fiyatlarında indirim hesapları yapıldı. Bu maliyet hesaplamalarına göre benzinin litre fiyatına 1,16 TL’lik indirim geliyor. İndirim bu gece yarısından itibaren geçerli olacak. Pompa fiyatlarına direkt olarak yansıtılacak bu indirim ile araç sahipleri daha ucuza benzin alabilecekler. Benzinin litre fiyatına 17 Kasım Perşembe günü 77 kuruş, 19 Kasım Cumartesi günü de 75 kuruş indirim yapılmıştı.

MOTORİNE İNDİRİM VAR MI?

Benzin için indirim açıklanırken motorin için de indirim olup olmadığı merak konusu oluyor. Motorin için şu anda açıklanmış herhangi bir indirim haberi bulunmuyor. Ancak akaryakıt sektörü kaynakları gelişmelerin takip edilip hesaplamaların yapıldığı ve motorin fiyatlarında da bu hafta içerisinde bir indirim açıklanabileceği şeklinde bilgi paylaşımında bulundular.

BENZİN FİYATLARI NE KADAR OLACAK?

Bu gece yarısından itibaren benzin fiyatlarına yapılacak olan 1,16 TL’lik indirimin ardından benzin fiyatlarının ne kadar olacağı da araştırılıyor. Buna göre gece yarısından itibaren yeni indirim devreye girdiğinde benzinin litresi İstanbul’da 20,03 TL, Ankara’da 20,19 TL ve İzmir’de 20,20 TL olacak.