Akaryakıtta yeni indirim geliyor! Benzin fiyatları ne kadar ucuzlayacak?

Akaryakıt fiyatlarında son dönemlerde yapılan indirimler araç sahiplerini sevindirmeye devam ediyor. Son olarak motorin fiyatlarında indirime gidilmişti. Şimdi ise benzin fiyatlarında indirimin kapısı aralandı. İşte benzin indirimi ile alakalı son gelişmeler...

Akaryakıtta yeni indirim geliyor! Benzin fiyatları ne kadar ucuzlayacak?

Türkiye’de akaryakıt fiyatları araç sahibi vatandaşların bütçelerini zorlamaya devam ediyor. Ancak son dönemlerde petrol fiyatlarında küresel piyasalarda gerçekleşen fiyat düşüşleri Türkiye’de akaryakıt fiyatlarına indirim olarak yansıyor. Son olarak Pazartesi’yi Salı’ya bağlayan gece yarısı motorinin litre fiyatına 1,76 TL’lik bir indirim gelmişti. Şimdi ise akaryakıt sektöründen gelen bilgilere göre benzin indirimi için kapı aralandı.

BENZİN İNDİRİMİ GELİYOR!

Küresel petrol piyasasında brent petrolün varil fiyatındaki düşüşler devam ediyor. Akaryakıt sektöründen gelen son değerlendirmelere göre benzin indirimi için de bir maliyet zemini oluştu. Ancak FED’in faiz kararını açıklaması benzin indirimi için en kritik veri olacak. Bu karar sonrasında petrol fiyatlarında yeni bir düşüş dalgasının başlaması bekleniyor. Bu beklentinin gerçekleşmesi durumunda brent petrolün varil fiyatı bir miktar daha gerileyecek.

Akaryakıt sektöründen yapılan son değerlendirmelere göre yapılan maliyet hesaplamalarında benzinin litre fiyatı için indirim seçeneği oluştu. Bu hafta içinde açıklanacak olan benzin indiriminin 2 TL’ye yaklaşabileceği bildirilirken Perşembe günü yapılacak olan hesaplamalarla net indirim rakamı belli olacak. Hem petrol fiyatları hem de dolar kurundaki son gelişmeler benzinin indirim miktarını belirlemede etkin rol oynayacak.

MOTORİNE YENİ İNDİRİM VAR MI?

Bu haftanın başında motorinin litre fiyatına 1,76 TL’lik indirim yapılırken yeni indirimin olup olmayacağı da merak ediliyor. Buna göre motorin için yeni bir indirim en azından bu hafta için olmayacak. Motorin maliyet fiyatları gelecek hafta yapılacak olan hesaplamanın ardından yeni bir indirime imkan tanıyabilecek.

BENZİN VE MOTORİN FİYATLARI NE KADAR?

İstanbul’da benzinin litresi 19,23 TL, motorinin litresi 23,06 TL, Ankara’da benzinin litresi 19,34 TL, motorinin litresi 23,15 TL, İzmir’de benzinin litresi 19,34 TL, motorinin litresi 23,21 TL’den satılıyor.