Akaryakıtta yeni indirim geliyor! İstanbul, Ankara, İzmir güncel benzin ve motorin fiyatları!

Akaryakıt ürünlerinde ardı ardına gelen indirimlerin ardından yeni indirim olup olmayacağı merak edilmeye başlandı. Benzin ve motorin litre fiyatları düşecek mi, yeni indirim var mı? İşte araç sahiplerini sevindirecek haber...

Akaryakıtta yeni indirim geliyor!

Türkiye’de araç sahibi vatandaşlar yüksek fiyatları akaryakıt sürecinin ardından aldıkları benzin ve motorin indirimi haberleri ile biraz olsun rahatladılar. Şimdi ise akaryakıtta yeni indirim olup olmayacağı merak ediliyor. Akaryakıtta yeni indirim var mı? Küresel petrol piyasalarında neler oluyor?

BRENT PETROL İÇİN ŞOK TAHMİN!

Emtia Piyasaları Uzmanı Zafer Ergezen bir değerlendirmede bulunarak brent petrolün varil fiyatının 65 dolar seviyesine kadar geri çekilebileceğini açıkladı. Rusya – Ukrayna arasındaki savaştan gelecek olan iyimser bir haberin risk primini azaltacağına dikkat çeken uzman isin petrol fiyatlarında düşüş ihtimalinin yükseliş ihtimalinden daha kuvvetli olduğunu söyledi. Brent petrolün varil fiyatı şu anda 93 dolar seviyesinde işlem göremeye devam ediyor.

DOLAR KURUNDA GEVŞEME İHTİMALİ!

Akaryakıt maliyetlerinin hesaplanmasında direkt etkisi olan dolar kurunda gevşeme ihtimali gündeme geldi. Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş yaptığı son değerlendirmede dolar kurunda kısa vadede geri çekilmelerin olabileceğini söyledi. Böyle bir durumda akaryakıt fiyatları da bundan olumlu şekilde etkilenecek ve maliyetler TL cinsinden düşecek. Bundan dolayı da akaryakıtta yeni indirimler gündeme gelebilecek.

AKARYKITTA YENİ İNDİRİM VAR MI?

Akaryakıtta yeni indirim olup olmayacağı da merak ediliyor. Sektör kaynaklarından gelen haberler araç sahiplerini sevindirecek cinsten. Yapılan son maliyet hesaplamalarına göre benzine göre daha az indirim yapılan motorin için yeni bir indirim alanı daha oluştu. Bu doğrultuda motorinin litre fiyatına 70 kuruş daha indirim yapılacağı bildirildi. Bu indirimin Pazartesi günü açıklanması ve yeni fiyatlarında Pazartesi’yi Salı’ya bağlayan gece yarısı pompa fiyatlarına yansıması bekleniyor.

İSTANBUL, ANKARA VE İZMİR’DE BENZİN VE MOTORİN FİYATLARI NE KADAR?

Yapılan son indirimlerle beraber İstanbul’da benzinin litresi 20,04 TL’ye, motorinin litresi 23,41 TL’ye satılıyor. Ankara’da benzinin litresi 20,16 TL’ye, motorinin litresi 23,50 TL’ye satılıyor. İzmir’de ise vatandaşlar benzinin litresine 20,14 TL, motorinin litresine ise 23,51 TL ödüyorlar.