Akbank imza atan emeklilere 7 Bin TL veriyor!

Emekli maaş promosyonu kampanyaları devam ederken bankalar emeklilere yeni fırsatlar tanıyabiliyorlar. Akbank da emeklilere ne kadar promosyon ödemesi yapılacağını açıkladı.

Akbank imza atan emeklilere 7 Bin TL veriyor!

Türkiye’de emekli vatandaşlar geçim sıkıntısı yaşayan grubun içerisinde yer alıyor. Yüksek tutarlı maaşlara sahip olan emekliler de bulunuyor ama emeklilerin çok büyük bir çoğunluğunun şu anda maaşları asgari ücretin altında bulunuyor. Bu oran yüzde 60’larla ifade edilse de resmi bir açıklama yapılmış değil. Emekliler bundan dolayı ek gelir kaynaklarına büyük oranda ihtiyaç duyabiliyorlar. Emekli maaş promosyonları da bu anlamda fırsat olabiliyor.

EMEKLİLERE MAAŞ PROMOSYONLARI İLAÇ OLUYOR!

Bankalar arasında emekli maaş promosyonu rekabetinin olması en çok da emeklilerin işine geliyor. Eğer bu rekabet olmasaydı emekliler maaş promosyonlarını asgari tutarlar üzerinden alacaktılar. Kamu bankaları bu tutarlarla ödeme yapıyor ve emekli maaş promosyonu tarifeleri o bankalarda 3 Bin TL ile 5 Bin TL arasında değişiyor. Akbank ise emeklilere yüksek emekli maaş promosyonu ödemesi yapan bankalar arasında yer alıyor. Akbank’a emekli maaşlarını taşıyanlar bu promosyon ödemelerini alabiliyorlar.

TARİFE AÇIKLANDI!

Akbank’ın emekli maaş promosyonu tarifesi açıklandı. 31 Ocak 2023 tarihine kadar devam edecek olan bu tarifeye göre emekli maaşları 3.500 TL’ye kadar olanlara 4.200 TL, 3.500 TL ile 7.500 TL arasında olanlara 4.850 TL, 7.500 TL ile 10.000 Bin TL arasında olanlara 6.250 TL, 10.000 TL üzerinde olanlara 7.000 TL emekli maaş promosyonu ödemesi yapılıyor.

Akbank’tan emekli maaş promosyonu alabilmek için koşulların neler olduğu merak ediliyor. Buna göre öncelikle emeklinin maaşı Akbank’a taşınmalı. Ardından Akbank ile müşteri arasında bir sözleşme yapılıyor. Müşteri bu sözleşme ile Akbank’a 3 yıl boyunca emekli maaşını bir başka bankaya taşımayacağına dair söz veriyor. Bu söze karşılık Akbank da müşteriye maaş miktarına göre emekli maaş promosyonu ödemesi yapıyor.

SONRAKİ HABER