Altın atak yapacak diyen İslam Memiş'ten alım fırsatı uyarısı!

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş piyasalarda dalgalanmaların geçici olduğunu söyledi. Doların baskısı altında kalan piyasalarda beklenen gelişmeler neler? Yatırımcılar fiyat düşüşlerinde ne yapmalı?

Altın atak yapacak diyen İslam Memiş'ten alım fırsatı uyarısı!

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş piyasalara dair önemli açıklamalarda bulundu. Doların tüm bara birimleri ile emtialara karşı değerlendiğini belirten İslam Memiş bu durumun kalıcı olamayacağını iddia etti. Doların da güç kaybedeceğini söyleyen İslam Memiş yatırımcılara da bir yol gösterdi.

HENÜZ RİSKLER FİYATLANMADI!

Risklerin ve belirsizliklerin arttığını söyleyen İslam Memiş, “2022 yılı oldukça çalkantılı geçiyor. Eylül ayı itibariyle piyasalar çok farklı fiyatlamalar yapacaklar. Resesyon, jeopolitik riskler, enerji krizi ve kıtlık ekonomisi fiyatlanacak. Piyasalar henüz bunları fiyatlamaya başlamadılar. O zaman şu andaki piyasa şartları tamamen değişmiş olacak.” dedi.

ALTIN ATAK YAPACAK!

Dolardaki yükselişin kalıcı olmayacağını söyleyen İslam Memiş, “Şu anda tüm piyasalar doların baskısı altında bulunuyorlar. Ancak bu durum tamamen geçici diyebiliriz. Ons altın 1.730 dolar seviyesine kadar düşüyor ama kısa sürede yeniden 1.750 noktasına geliyor. Burada kalıcı bir durumdan söz edemeyiz. Şu anda altın piyasası doların baskısı altında ama bulduğu ilk fırsatta altın atak yapıp yükselecektir. Bu sadece altın için geçerli değil. Diğer ensturmanlar da aynı şekilde hareket edecekler.” şeklinde konuştu.

YATIRIMCILARA ALIM FIRSATI UYARISI!

Piyasaların belirsizlik içerisinde kaldığını söyleyen İslam Memiş, “Piyasalarda belirsizlik hakim oluyor. Bu belirsizliği FED kırabilir. FED faiz kararını açıklayana kadar bu durum böyle devam eder. Ancak yatırımcılar için fiyat düşüşleri sorun olmamalı. Her düşüş alım fırsatı görülebilir. Uzun vadeli yatırımlar yapılmasını öneriyoruz. Diyelim 1.030 TL’den gram altın aldınız ve 1 ay sonra gram altın 950 TL’ye düştü. Bu zarar olmaz. Maaşınızdan artan para ile yine gram altın alırsınız bu şekilde maliyet düşürürsünüz. 10 gram altını yüksekten ve 10 gram altını da düşükten alırsanız maliyetiniz 990 TL’ye gerilemiş olur. Yatırımcı her düşüşün avantaj olduğunu artık fark etmelidir.” dedi.