Altın düşüşünü frenledi, yeni güne yükselişle başladı! Güncel altın fiyatları ne kadar oldu?

Altın fiyatları yeni haftaya düşüş eğiliminde girmiş ve haftanın ikinci gününde de düşüş eğilimini sürdürmüştü. Hafta ortasında altın fiyatlarında sürpriz bir hareketlilik başladı ve ibre yukarı döndü. İşte detaylar…

Altın düşüşünü frenledi, yeni güne yükselişle başladı! Güncel altın fiyatları ne kadar oldu?

Altın piyasalarında bir süredir çift yönlü dalgalanmalar görülüyordu ve son olarak, geçtiğimiz haftanın kapanış gününde ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell’ın Jackson Hole Sempozyumu’nda yapmış olduğu açıklamalarla birlikte küresel piyasalarda ons altın fiyatı baskılanmıştı. Yurtiçi piyasalarda gram altın da ons altındaki baskılanmaya bağlı olarak aşağı yönlü harekete geçmişti ve yeni hafta açılışında altın piyasasında düşüş yönlü fiyat hareketliliği yaşanmıştı.

Salı günü de devam eden düşüşler, hafta ortasında gün açılışıyla birlikte yerini yukarı yönlü fiyat hareketlerine bıraktı. Gram altın, ons altındaki yükseliş ile birlikte yeni güne yükselişle başladı. Güncel altın fiyatları ne kadar? İşte detaylar…

ALTIN FİYATLARINDA YÖN DEĞİŞTİ

Fed Başkanı Jerome Powell’ın açıklamalarının ardından piyasalarda gözler altın fiyatlarına çevrildi. İnişli çıkışlı bir grafik çizen altın fiyatlarında hafta ortasında bir kez daha sürpriz hareketlilikler başladı. Geçtiğimiz hafta içinde 1.034 TL seviyesine kadar tırmanan gram altın, Powell’ın konuşmasından sonra gelen baskılanma ile gerileyen ons altına paralel olarak gerilemiş ve 1.005 TL seviyesine kadar düşmüştü. 1.000 TL sınırının altına inip inmeyeceği merak edilen gram altın, hafta ortasında toparlandı. Bununla birlikte gram altın yükseliş eğilimine geçti. Altın fiyatlarının Eylül ayında izleyeceği yön merak ediliyor.

ALTIN GÜNE YÜKSELİŞLE BAŞLADI

Altın düşüşünü frenledi, yeni güne yükselişle başladı! Güncel altın fiyatları ne kadar oldu?

Dün aşağı yönlü ivmelenen altın fiyatları, 31 Ağustos Çarşamba günü sabah saatlerinden itibaren yukarı yönlü harekete geçti. Spot altın fiyatı yeni güne %0,04 oranda yükseliş ile 1.007,45 TL seviyesinden başlarken, küresel piyasalarda ons altın da yeni güne %0,06 oranda artışla 1.723,06 dolar seviyesinde giriş yaptı. Güncel altın fiyatları ne kadar oldu?

31 AĞUSTOS GÜNCEL ALTIN FİYATLARI

Yaşanan gelişmelerle birlikte güncel altın fiyatları şöyle:

  • Gram altın alış 1.014,48 TL, satış 1.017,32 TL

  • Ons altın alış 1.724,43 dolar, satış 1.724,72 dolar

  • Çeyrek altın alış 1.611,56 TL, satış 1.647,12 TL

  • Cumhuriyet altını alış 6.446,53 TL, satış 6.568,74 TL