Altın fiyatları gerilerken rekor tahmini ile şaşırttı! Ons altın ve gram altın bu fiyatları görecek!

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş altın fiyatlarına dair beklenmedik bir yorumda bulundu. Altın fiyatları düşüşe geçerken İslam Memiş gram altın rekor beklentisini açıkladı. Gram altın kaç TL olacak? Ons altın hangi seviyeleri görecek?

Altın fiyatları gerilerken rekor tahmini ile şaşırttı!

Altın piyasasında oldukça karmaşık fiyatlamaların olduğu çok hareketli günler yaşanıyor. Fiyatlarda düşüş trendi hakim olmaya devam ederken altın yatırımcıları toparlanmanın ne zaman ve hangi şiddette olacağını merak ediyorlar. Fiyatlardaki gerilemelere dikkat çeken Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş ise piyasanın tam tersine rekor beklentisini açıkladı.

DÜŞÜŞLER KALICI DEĞİL!

Altın fiyatlarındaki düşüşlerin kalıcı olmayacağını belirten İslam Memiş, “Ben altın fiyatlarında şu anda meydana gelen düşüşlerin kalıcı olacağına inanmıyorum. Şu anda dünya piyasalarında teknik olarak kabul edilmese de bir kriz ve resesyon yaşanıyor. ABD bu resesyonu kabul etmiyor. Ancak ülkeler Eylül ayı itibariyle enerji krizine karşı zorlu bir sınav vermeye başlayacaklar. Bu tam da altın piyasasının seveceği ortamlardır diyebilirim.” dedi.

FED NE KADAR DAHA FAİZ ARTIRIMINA DEVAM EDECEK?

FED’in faiz artırımlarının sınırsız olmadığını söyleyen İslam Memiş, “FED’in faiz artırımları sınırsız değil. Bu süreç bir yerde durmak zorunda kalacak. 50 baz puan veya 75 baz puan faiz artırımı yaptılar diyelim. Sonraki ay ne olacak? Enflasyon düşecek mi? Buna dair bir garanti veya bir işaret var mı? Resesyonu baskılayabilecek misin? Bu kadar belirsizlik varken piyasalara nasıl yön vereceksin? Faiz artırımı yaptıkça altın piyasasını baskılıyorsun. Ancak bu süreç durduğu zaman bu baskı ortadan kalkacak ve altın bıraktığı kazançlarını toplu şekilde almayacak mı?” şeklinde konuştu.

ONS ALTIN 2.000 DOLAR ÜZERİNE ÇIKABİLİR!

Ons altın için fiyat değerlendirmesi yapan İslam Memiş, “Ons altın gördüğü baskı ile fiyat düşüşleri ile karşılaşıyor. Ancak dediğim gibi bu baskı sonsuz değil. Baskı kalktığında şartlar değişecek. Eylül ayından itibaren ons altında fiyat yükselişleri bekliyorum. Yılın son çeyreği için bir değerlendirme yapacak olursak ons altın 2.000 dolar seviyesini aşabilir. Böyle bir fiyatlamayı ben sürpriz olarak görmem.” dedi.

GRAM ALTIN REKOR KIRAR MI?

Gram altın için de fiyat yorumu yapan İslam Memiş, “Gram altın yatırımcıları hem ons altını hem de dolar kurunu takip ediyorlar. Son olarak gram altın 1.020 TL’den kapanış yaptı. Bana göre gram altında fiyat düşüşü ihtimali çok zor. Hatta 1.000 TL aşağısına gerileme dönemi bence sona erdi. Gram altında zirveleri, rekorları konuşabiliriz. 1.200 TL ve sonrasında 1.450 TL seviyelerinin geleceğine inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Not: Burada yer alan değerlendirmeler ilgili uzmanın kişisel düşünceleridir ve herhangi bir şekilde garanti kazanç vaat edilmemektedir. Haberimizde kesinlikle yatırım tavsiyesi verilmemiştir.