Altın fiyatlarında bu seviyelere dikkat! Uzmanı açıkladı, ons altın o tarihte 2.300 dolar!

Altın fiyatlarına dair uzman beklentileri gelmeye devam ediyor. Son olarak ekonomist Devrim Akyıl ons altın için fiyat tahmininde bulundu. Ons altın için beklenen seviyeler neler?

Altın fiyatlarında bu seviyelere dikkat! Uzmanı açıkladı, ons altın o tarihte 2.300 dolar!

Altın piyasasında oldukça hareketli günler yaşanırken meydana gelen fiyatlama altın yatırımcısının aklını karıştırıyor. Uzun bir süredir altın yatırımcısına beklentileri veremeyen altın piyasasında fiyatlar biraz gerileyince yine çöküş mü başladı endişesi yaşanıyor. Bu noktada uzman görüşleri çok daha önemli bir hale geliyor.

Aylardır FED’in faiz kılıcı altında baskılanan ons altın gelen olumlu verilerin ardından kendisini bulmuştu. 1.780 dolar seviyesini gören ons altın altın yatırımcılarını sevindirmişti. Lakin geçtiğimiz haftanın son işlem gününde altın piyasasında fiyatlarda geri çekilmeler takip edildi. Yeni haftada ise fiyatlamanın nasıl olacağı büyük bir merak konusu oluyor.

DEĞERLİ METALLERE DİKKAT

Altın piyasasına dair fiyat analizi yayınlayan uzmanlardan birisi de ekonomist Devrim Akyıl oldu. Altın fiyatlarına ilişkin beklentilerini net şekilde ortaya koyan Devrim Akyıl yatırımcıların portföylerinin en azından bir kısmını değerli metallere ayırmaları halinde kazançlı çıkacaklarını söyledi.

DÜNYA ALTIN DEPOLAMAYA BAŞLADI!

Ons altın hakkında bir değerlendirme yapan Devrim Akyıl, “Ons altın kuvvetli bir hareketlenme yaşadı. 1.615 dolar seviyesine kadar düşmüş ons altının 1.780 dolar seviyesine kadar yükseldiğini gördük. O seviyelerde satış geldiği için fiyatlar biraz geriledi. Burada önemli olan bu satışların kalıcı olup olmadığı meselesidir. Altın fiyatlarının çok düşük kaldığını artık dünya gördü. Merkez bankaları ve büyük portföyle yüklü miktarlarda altın alımı yapıyorlar. Esasında bu bir işarettir.” dedi.

ONS ALTIN İÇİN 2.300 DOLAR HEDEFİ

Ons altın için olası fiyat beklentilerini de açıklayan Devrim Akyıl, “Ons altında takip seviyemiz 1.736 dolar olmuştur. Bu seviyeyi kırıp kapanışlar gerçekleşmediği müddetçe ons altın için düşüş başladı diyemeyiz. Geçtiğimiz hafta 1.759 dolar seviyesini açıklamıştık. Üzerine çıkıp geri sarkma oldu. Ancak bu seviye yine kritik oldu. Üzerine geçilir ve kalıcılık sağlanırsa trend yukarı yönlü olacaktır. Ancak 1.736 dolar aşağı yönlü kırılırsa olası hedef 1.700 dolar olabilir. Teknik olarak ise ons altının Mart ayı hedefi 2.300 dolar olarak kalmaya devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

Not: Burada yer alan değerlendirmeler yatırım kapsamında değildir. Yatırım yaparken fikir isteyenler ilgili kurumlardan profesyonel destek almalıdırlar. Haberimizde kesinlikle yatırım tavsiyesi verilmemiştir.

SONRAKİ HABER