Altın fiyatlarında hafta sonu hareketi! Ons, gram, çeyrek altın için 18 Eylül fiyatları!

Altın fiyatları son günlerin en çok merak edilen konularından birisi haline geldi. Peki 18 Eylül 2022 Pazar günü altın fiyatları ne kadar oldu? Ons altın ne kadar? Gram altın ve çeyrek altın kaç TL’ye satılıyor?

Altın fiyatlarında hafta sonu hareketi! Ons, gram, çeyrek altın için 18 Eylül fiyatları!

Altın piyasasında oldukça hareketli günler yaşanmaya devam ediliyor. Geçtiğimiz hafta içinde altın fiyatlarının çökmesinin ardından altın fiyatlarına olan ilgi arttı. Altın yatırımı olanlar altın fiyatlarının ne zaman yükseleceğini merak ediyorlar. Altın yatırımı yapmak isteyenler ise alım fırsatlarını değerlendirmek için fiyat araştırması yapıyorlar. Peki altın piyasasındaki son gelişmeler nelerdir?

ALTIN PİYASASINDA SON DURUM NE?

Altın fiyatlaması ABD ekonomisindeki gelişmelerden oldukça fazla etkileniyor. Geçtiğimiz hafta ABD enflasyon verisinin açıklanması altın fiyatlarında şok etkisi yaratmıştı. ABD enflasyonunun beklentileri aşması FED’in agresif para politikasını sürdürmesine işaret edince altın piyasasının üzerine kara bulutlar çöktü. Ons altın 1.700 Dolar seviyesinin aşağısına sarkarken bu düşüşün nereye kadar devam edebileceğini halen daha kimse kestiremiyor.

ONS ALTIN KAÇ DOLAR OLDU?

Altın fiyatları ile alakalı olarak yaşanan düşüş hareketinin ardından ons altının güncel değeri merak ediliyor. Bugün ons altın 1.674 dolar seviyesinde işlem görmeye devam ediyor. Yeni haftada FED faiz kararı açıklanacağı için altın piyasasında kimse düşüş trendinin sona erdiği iddiasında bulunamıyor. FED faiz kararının beklentileri aşması halinde altın piyasasında yeni bir değer kaybının yaşanmasına kesin gözüyle bakılıyor.

GRAM ALTIN FİYATI NE KADAR?

Gram altın fiyatında da ons altından kaynaklanan düşüşler gözlemleniyor. Ancak dolar kurunda yükselişlerin olması gram altın fiyatının ons altın kadar sert düşmesini engelledi. Yine de gram altın 1.000 TL aşağısına yerleşti. Şu anda gram altın 984 TL’den satılıyor. Gram altın için 1.000 TL üzeri şimdilik uzak hedef olarak değerlendiriliyor.

ÇEYREK ALTIN 18 EYLÜL FİYATI!

Fiyatı en çok merak edilen altın çeşitlerinden birisi de çeyrek altın oluyor. Çeyrek altın fiyatları şu anda serbest piyasada 1.627 TL olarak işlem görüyor. Dolar kurundaki yükselişler çeyrek altın fiyatlarını da yükseltici bir etki yapsa da ons altın tarafından gelen kayıplar fiyatlamada baskın bir şekilde etkisini gösteriyor.