Altın piyasasında ibre değişti! Kuyumculardan yıl sonu gram altın fiyat tahminleri geldi!

Altın fiyatlarındaki son dönemlerdeki hareketlilik yatırımcıların nasıl hareket etmeleri konusunda büyük bir belirsizlik yaşamalarına neden oluyor. Altın fiyatları için son beklentiler neler? Zirveden dönen gram altın için kuyumcuların fiyat tahmini kaç TL?

Altın piyasasında ibre değişti! Kuyumculardan yıl sonu gram altın fiyat tahminleri geldi!

Altın piyasasında fiyatlar gündemin öne çıkan maddeleri arasında yer alıyor. ABD’den gelen çeşitli veri akışları ile altın fiyatlarında yükselişler takip edildi. Hatta bu hafta içinde gram altın rekor seviyelere ulaştı. Bu durum altın yatırımcılarının iştahını kabartırken bugün önemli bir gelişme yaşandı. Ons altın 1.770 dolar barajının üzerinde fiyatlanıyordu. Bu kritik eşiğin aşağısına sarkma olmadıkça altın fiyatlarında gerileme olmayacağı açıklamaları yapılıyordu. Bugün ons altın 1.770 dolar seviyesinin aşağısına sarkınca altın yatırımcıları yeniden düşüşlerin başladığına dair endişe duymaya başladılar.

ABD’DEN GELEN OLUMSUZ VERİ YOK!

Altın piyasasını etkileyecek bir veri akışı bugün gelmedi. Bundan dolayı ons altında bir fiyat gerilemesinin kalıcı nitelikte olmayacağı yorumları yapılıyor. Hatta bu fiyat gerilemesinin kar satışlarından kaynaklandığı bildirildi. Kısa bir süre içerisinde ons altının yeniden 1.770 dolar seviyesinin üzerine yerleşeceği tahmin ediliyor. Ons altın şu anda 1.759 dolar seviyesinde işlem görmeye devam ediyor.

Altın piyasasında ibre değişti! Kuyumculardan yıl sonu gram altın fiyat tahminleri geldi!

KUYUMCULARDAN GRAM ALTIN FİYAT TAHMİNLERİ!

Kapalıçarşı altın piyasasında uzun yıllar kuyumculuk yapan Cengiz Çiftçi gram altın fiyatını değerlendirerek, “ABD enflasyon rakamlarının beklentilerin aşağısında kalması ile altın yeniden dünyanın gündemine girdi. Şu anda dünyada en ucuz emtia altındır. Bundan dolayı altın yatırımcıları ellerindeki altınların kıymetini bilsinler. Sakın kısa vadede altın bozdurmayı düşünmesinler. İlerleyen günlerde altın fiyatları yükselmeye devam edecek.

Kasım ayı sonuna kadar altın fiyatları yükselecek. Ancak finans piyasalarında sürekli yükselen bir grafik göremezsiniz. Zaman zaman kar satışları olur ve geri çekilmeler görebilirsiniz. Yıl sonunda gram altın 1.400 TL seviyesini görmek için hareket edecektir. Bu seviye görülür demiyorum ama yıl sonu geldiğinde gram altın 1.300 TL ile 1.400 TL arasında fiyatlanır. Bu da muazzam bir kazanç demektir. Altın fiyatları 8 aydır baskılanıyor ve daha gidecek çok yolu var.” dedi.

Kapalıçarşı altın piyasasının etkili kuyumcularından olan Güney Güneş ise bir değerlendirme yaparak, “Gram altın fiyatında yükselişler takip ediyoruz. Geçtiğimiz yıl aynı dönemde yine yükseliş olmuştu. Hatta bir haftada gram altın 200 TL değerlenmişti. Sonrasında ise düşüşe geçmişti. Ancak şu anda gram altın çok sağlam adımlarla yükseliyor. Geçen seneki gibi anlık yükseliş ve ani bir düşüş beklemiyoruz. Bizim beklentimiz yıl sonunda gram altının 1.150 TL ile 1.200 TL aralığında olmasıydı. Bu seviyelere doğru bir yükseliş hareketi gözlemliyoruz.” şeklinde konuştu.

Not: Burada yer alan bilgi ve yorumlar yatırım kapsamında değildir. Haberimizde kesinlikle yatırım tavsiyesi verilmemiştir.

SONRAKİ HABER