Altın piyasasında işler değişti! İslam Memiş yeni haftanın altın fiyat tahminlerini açıkladı!

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş yeni hafta öncesinde ons ve gram altın beklentilerini açıkladı. Bu hafta ons ve gram altın ne kadar olacak?
Altın piyasasında işler değişti! İslam Memiş yeni haftanın altın fiyat tahminlerini açıkladı!

Altın piyasalarında son dönemlerde oldukça hareketli fiyatlamalar takip ediliyor. Uzun bir süre baskılanan altın sonunda zincirlerini kırarak bir yükseliş hareketi gerçekleştirmişti. Bu yükselişlerin getirdiği pozitif ortam ise altın yatırımcılarının umutlarına umut kattı. Ancak geçen haftanın son işlem gününde ons altında bazı fiyat gerilemeleri meydana geldi. Ons altında istikametin ne olduğu yatırımcıların en çok merak ettikleri soru oldu.

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Mamiş altın fiyatlarına dair yeni bir değerlendirme yaptı. Pazartesi sabahı yeniden açılacak piyasalarda altın fiyatlarının ne şekilde hareket edebileceğini yorumlayan İslam Memiş beklentilerini net bir şekilde ortaya koydu. Altında alım fırsatlarını da değerlendiren uzman isim altın yatırımı konusunda bazı fiyat seviyelerine dikkat çekti.

ONS ALTIN FİYAT BEKLENTİLERİ

Ons altın ile alakalı değerlendirmesini yapan İslam Memiş, “Ons altın 1.755 dolar seviyesinde bulunuyor. Teknik olarak ons altında 1.730 ve 1.780 dolar seviyesini takip ediyoruz. 1.730 dolar seviyesi aşağı yönlü kırılmadıkça ons altın bu seviyenin altında kalıcılık sağlayacak şekilde düşmez. Yukarıda ise 1.780 dolar seviyesi kırılmadan altın fiyatları yükseliyor diyemeyiz. İlerleyen haftalarda çok büyük ihtimalle ons altının 1.800 dolar seviyesinin üzerine çıkmış olduğunu göreceğiz.” dedi.

GRAM ALTIN İÇİN YENİ HAFTA TAHMİNLERİ

Gram altın için de fiyat tahminlerini açıklayan İslam Memiş, “Gram altın fiyatında da ons altındaki gibi bir seyir var. Şu anda 1.051 TL’den fiyatlanıyor. 1.050 TL ile 1.070 TL aralığında gidip gelen bir gram altın takip ettik. Gram altında kritik seviye 1.090 TL olacak. Önceki seviyemiz 1.060 TL’ydi. O seviye kırıldı ama sonrasında ons altındaki gerilemeye takıldı. Tekrar ons altın toparlandığında bir sonraki atak 1.090 TL’ye doğru yapılacak. Sonrasında 1.100 TL’li rakamları konuşmaya başlayacağız.” ifadelerini kullandı.

ALTIN ALIM FIRSATI VERİYOR MU?

Altında alım fırsatlarını değerlendiren İslam Memiş, “Altın piyasasında pozitif bir hava takip ediyoruz. Bugüne kadar altın yatırımı yapmamış kişiler altın alımı yapmak istiyorlar. Altın piyasasında her fiyat düşüşü alım fırsatıdır. Daha önce altın alınmış olsaydı daha fazla kazanç sağlanabilirdi. Ancak uzun vadeli yatırım yapılacaksa bu seviyelerden de altın alımı yapılabilir.” şeklinde konuştu.

Not: Burada yer alan değerlendirmeler yatırım kapsamında değildir. Yatırım yapmak isteyenlerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekir. Haberimizde kesinlikle yatırım tavsiyesi verilmemiştir.