Altın piyasasında son fiyatlar ve altın yorumları! Ons, gram, çeyrek altın fiyatları!

Altın fiyatlarında son durum merak ediliyor. Altın piyasasında fiyat yükselişi var mı? Ons altın, gram altın, çeyrek altın için son fiyatlar ve altın yorumları...

Altın piyasasında son fiyatlar ve altın yorumları! Ons, gram, çeyrek altın fiyatları!

Altın piyasasında son gelişmeler vatandaşlarca ilgi ile takip ediliyor. Haftanın son işlem gününün açılış rakamları merak konusu oluyor. Altın fiyatlarında son dönemlerde yükseliş hareketleri takip ediliyor. Yatırım şirketleri altın fiyatlarına dair yeni yorumlarını açıklarken Kapalıçarşı altın piyasasında en son altın fiyatları da belli oldu.

ALTIN NEDEN YÜKSELİŞ TRENDİNDE?

Altın piyasasında son aylarda fiyat düşüşleri sürekli gündem oluyordu. Ancak bir süre önce bu algı kırıldı. Altın FED tarafından faiz artışları ile baskılanıyordu. ABD’de dev yatırımcılar için altın yerine dolara yatırım yapmak daha cazip hale gelmişti. Ancak faiz artırımlarında hız kesintisi uygulanacağına dair işaretler gelmesi altın piyasasındaki baskının önemli bir kısmının kalkmasını sağladı. Bu durum da altın fiyatlarında pozitif etki yaparak yükselişler başladı.

GÜNLÜK ALTIN YORUMLARI

Osmanlı Yatırım tarafından yapılan günlük altın yorumunda ons altın hakkında önemli değerlendirmeler yapıldı. Buna göre ons altın 1.757 dolar seviyesinin üzerinde kaldıkça yükselişlerin devam edebileceği bildirildi. 20 günlük hareketli ortalamanın üzerinde fiyatlanan ons altın için yükseliş ihtimali daha güçlü olarak görüldüğü belirtildi. Ons altın için bugün altta 1.745 dolar ve üstte 1.771 dolar aralığının takip edileceği teknik analizde bildirildi. gram altının ise dolar kuruna da bağlı olarak yükseliş trendinde olduğu ve ons altın fiyatının belirleyici olacağı ifade edildi.

ALTIN FİYATLARINDA SON DURUM!

Kapalıçarşı altın piyasasında haftanın son işlem gününde altın fiyatları belli oldu. Buna göre ons altın 1.755 dolar seviyesinde işlem görüyor. Dolar kurundan da aldığı destek ile gram altın 1.051 TL’den işlem görürken çeyrek altın fiyatının 1.737 TL olduğu belirtildi. Cumhuriyet altını için ise 7.079 TL fiyatı veriliyor.

SONRAKİ HABER