Altında hesaplar yine değişiyor! Altın fiyatlarında düşüş tahmini!

Altın piyasasında fiyat hareketliliği devam ederken altın yatırımcılarına uzman uyarısı geldi. Altında alım fırsatı açıklaması yapan İslam Memiş bundan sonraki fiyat hedeflerinin neler olduğunu açıkladı.

Altında hesaplar yine değişiyor! Altın fiyatlarında düşüş tahmini!

Altın piyasasında çok hızlı fiyat hareketleri takip ediliyor. Ons altın bir süredir yükseliş trendinde ralli yaparken bugün fiyat düşüşleri ile karşılaştı. Meydana gelen bu gelişme altın yatırımcılarının uzman görüşlerini araştırmaya sevk etti. Altın ve Para Piyasası Uzmanı İslam Memiş de çok önemli uyarılarda bulunduğu altın yorumunu açıkladı. Altın yatırımcılarının dikkatli olmaları gerektiğini duyuran İslam Memiş altında fiyat yükselişlerinin sona ermediğini söyledi.

GRAM ALTINDA DÜŞÜŞLER SÜRER Mİ?

Gram altın fiyat düşüşlerinin devam edeceğini bildiren İslam Memiş, “Geçen hafta serbest piyasada 1.190 TL seviyesini test eden bir gram altın görmüştük. Bugün ise gram altının 10 TL birden gerilediğini takip ediyoruz. Bunun olacağını geçtiğimiz hafta söylemiştik. Ancak fiyat düşüşü buraya kadar diyemeyiz. Bence gram altında fiyat düşüşleri devam edecek.” dedi.

ONS ALTIN FİYAT DEĞERLENDİRMESİ!

Ons altın için de bir değerlendirme yapan İslam Memiş, “Ons altında da fiyat gerilemelerini takip ediyoruz. 1.911 dolar seviyesi ons altında aşağı yönlü kırılırsa o zaman 1.850 dolar noktası gündeme gelecek ve ons altın o seviyeye doğru geri çekilmek üzere hareket edecek. Ancak bunun tersi ihtimali de var. 1.911 dolar seviyesinin üzerinde tutunan ons altın 1.950 doları hedef olarak belirleyecektir. Sonuç olarak 1.850 dolar ile 1.950 dolar arasında hareket etmesini beklediğimiz bir ons altın var karşımızda. Bana yön neresi derseniz kişisel kanaatim 1.850 dolar seviyesine doğru ons altının geri çekilmesidir derim. Bu düşüşler kar satışlarından oluyor ve gelecek haftalarda da kar satışları olacaktır.” ifadelerini kullandı.

ELİNDE DOLAR OLANLAR DİKKAT!

Elinde doları olan yatırımcılara da seslenen İslam Memiş, “Bazı vatandaşlarımız dolar yatırımı yapıyorlar. Onların ons altında 1.911 dolar seviyesini takip etmeleri gerekiyor. Bu seviyenin aşağısında kalan ons altın alım fırsatı veriyor demektir. Bu geri çekilmeleri elinde dolar bulunan vatandaşlarımız değerlendirebilirler. Ellerindeki doları altına çevirerek oldukça kazançlı çıkacaklar bir iş yapabilirler.” dedi.

Not: Burada yer alan değerlendirmeler yatırım kapsamında değildir. Yatırım yapmak isteyenler kendi araştırmalarını yapmalıdırlar. Haberimizde kesinlikle yatırım tavsiyesi verilmemiştir.

SONRAKİ HABER