Altının uzmanı faiz kararı öncesi açıkladı: Dolarla altın alma zamanı diyerek altın ve Bitcoin alım seviyelerini verdi!

Merkez Bankalarının faiz kararı öncesinde Altın ve Para Piyasaları uzmanı İslam Memiş, altın ve Bitcoin açıklamalarında bulundu.

Merkez Bankalarının faiz kararı öncesi flaş altın ve Bitcoin tahmini!

Küresel piyasalar Merkez Bankalarının açıklayacağı faiz kararına kilitlenmiş durumda. Yarın ECB, TCMB ve önümüzdeki hafta açıklanacak faiz kararları büyük önem taşıyor. Faiz toplantılarından önce dolar ve Euro’da yükseliş devam ederken gram altın ise düşüş eğilimini sürdürüyor. Aynı zamanda uzun süredir düşüşte olan Bitcoin de 23 bin dolar seviyesinin üstüne çıktı.

Altın ve Para Piyasaları uzmanı İslam Memiş, küresel ve yurt içi piyasalarının yarın yapılacak M erkez Banası ve Avrupa Merkez Bankası faiz toplantısına dikkat çekerek, alınacak faiz kararlarının dolar, altın ve Euro üzerinde yaratacağı etkileri anlattı.

‘ Altın güvenli liman olmaya devam edecek ‘

İslam Memiş, altının ons fiyatının dar bant aralığına sıkıştığını ve satış baskısının devam ettiğinin altını çizerek, ons altının 1.680 – 1720 dolar aralığında sıkıştığını söyledi. Teknik olarak altın tarafında yükselişin devam edebilmesi için ons altın fiyatının 1700 dolarda kapanış yapması gerektiğine dikkat çeken Memiş, şu an yaşanan dar bant aralığının dolarla altın alan yatırımcılar için büyük bir fırsat olduğunu kaydetti.

Altının uzmanı faiz kararı öncesi açıkladı: Dolarla altın alma zamanı diyerek altın ve Bitcoin alım seviyelerini verdi!

Sözlerine ‘’ altın güvenli liman olmaya devam edecek ‘’ diyerek devam eden Memiş, FED’in enflasyonun önüne geçemeyeceğinden söz ederek, yıl sonuna doğru altının 2000 dolar seviyesi üzerinde tekrardan ataklar gerçekleştirmesine neden olabileceğini, bunun da altın fiyatlarını yukarı yönlü taşıyabileceğine işaret etti.

Jeopolitik risklerin yeniden ortaya çıkması halinde ons altının 2000 dolar seviyesine yeniden çıkabileceğini söyledi.

Altının uzmanı faiz kararı öncesi açıkladı: Dolarla altın alma zamanı diyerek altın ve Bitcoin alım seviyelerini verdi! - Resim : 2

Bitcoin’de ibre yeşile döndü

Önceki haftalarda yaptığı açıklamalarda Bitcoin’de 24 bin dolar seviyesinin kritik bir seviye olduğunu söyleyen Memiş, ECB’nin alacağı faiz kararı ile ibrenin değişebileceğini belirtti. Bitcoin’in şu anda kritik bir seviyede bulunduğunu ve yükseliş ya da düşüş için faiz kararlarını beklemenin yararlı olacağını ifade ederek, dolar endeksinde bir kar satışı olduğunu ve 109’dan 106 seviyesine kadar gerilediğini kaydetti.

Altının uzmanı faiz kararı öncesi açıkladı: Dolarla altın alma zamanı diyerek altın ve Bitcoin alım seviyelerini verdi! - Resim : 3

Bitcoin’in faiz kararları sonrasında yeniden yükselişe geçebileceğini söyleyen Memiş, Bitcoin’in 24 bin dolar seviyesine çıkmaması durumunda kar satışlarının oluşabileceği bilgisini verdi.

Editör Notu: Haberimizde yer alan ifadeler İslam Memiş’in yorumlarıdır. Emlak365 yatırım tavsiyesi vermemekte ve haber içeriği yatırım tavsiyesi içermemektedir.