Amerikan Borsasına Nasıl Yatırım Yapılır?

Amerikan borsasına nasıl yatırım yapılır, yazımızda hazırladık. Sizler de Amerikan borsasına yatırım yapmak istiyorsanız yazımızı inceleyebilir Amerikan borsası yatırım süreci hakkında her bilgiye yazımız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Amerikan Borsasına Nasıl Yatırım Yapılır?

Amerikan borsasına yatırım yapmak için hisse senetleri alabilirsiniz. Yerel borsalarda işlem yapan pek çok yatırımcı dengeli kazanç sağlayabilmek için yurt dışı borsalarını seçer. Yurt dışı borsa merkezlerinin en popüler ve öne çıkan yatırım Merkezi Amerika’dır. Amerika'da NYSE, NASDAQ gibi iki büyük borsa bulunur. Sanayi Teknoloji perakendecilik gibi pek çok sektörde faaliyet gösteren çok sayıda şirket, hisselerini bu bursalarda işleme sokmaktadır.

Küresel olarak faaliyet gösteren şirketler hisse senetlerinde büyük kazanç sağlamak için Amerikan borsalarını tercih eder. Amerikan borsasından hisse almak istiyorsanız lisans aracı kurumları tercih edebilirsiniz. Güvenli şekilde hisse alım satımı gerçekleştirerek borsa kazançlarınızı kısa sürede devasa ölçekli yatırıma dönüştürebilirsiniz. Borsa işlemleri için seçtiğiniz aracı kurumları yerli ve yabancı firmaları seçmeniz tavsiye edilir. Amerikan borsasına yatırım yapma, potansiyel hizmet veren firmaları öğrenmek için sbk web sitesini analiz edebilirsiniz. Türkiye'de yer alan tüm aracı kurumların çalışma izni SPK onayına tabidir.

Amerikan Borsasından Hisse Almak 

Amerikan Borsasına Nasıl Yatırım Yapılır?

Amerikan borsasından hisse almak ve satma işlemi popüler yatırım araçlarının başında gelir. Yerel borsa dışında yabancı borsalarda işlem gören hisse senetleri yatırım yapmak isteyenlerin bir numaralı tercih edilir. Türkiye'de yaşayan yatırımcılar Amerikan borsasından hisse senedi alıp yerli ya da yabancı bir kurum seçerek borsa işlemlerini kolay, hızlı, güvenli şekilde gerçekleştirebilir. Yabancı bir kurum seçtiğiniz takdirde uluslararası para transferi yapacağınızı unutmamalısınız.

Çoklu Döviz Hesabı 

Çoklu döviz hesabı dolar hesap bilgisini edinebileceğiniz Amerika'dan gönderilen doları kesintisiz, emniyetli almanıza olarak sağlayan bir hesaptır. ABD aracı kurumu çoklu döviz hesabındaki USD bakiyesinden 0.51 USD sabit ücret gönderir.

Hesabınızdaki parayı real piyasa kuru ile Türk lirasına çevirdikten sonra Türkiye banka hesabınıza kısa sürede emniyetli, sorunsuz şekilde aktarabilirsiniz. Reel piyasa kuru Google'da gördüğünüz kur değeridir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak Amerika'da hisse senedi alma, Amerikan borsasına yatırım yapmak için tercih edebileceğiniz online aracı hizmeti kurumlarından bazıları şunlardır:

Interactive Brokers

ZaksTrade

Saxo Bank (Danimarka merkezli)              

TradeStation Global (İngiltere merkezli)

E*TRADE

tatsyworks

Charles Schwab International