Anlaşma imzalandı! Vakıfbank 25 Bin TL maaş promosyonu ödeyecek!

Maaş promosyonlarına dair yeni bir gelişme yaşandı. Vakıfbank ile Adalet Bakanlığı arasındaki maaş promosyonları görüşmesi sona erdi. Adalet Bakanlığı, Vakıfbank’ın ne kadar maaş promosyonu ödemesi yapacağını açıkladı.

Anlaşma imzalandı! Vakıfbank 25 Bin TL maaş promosyonu ödeyecek!

Adalet Bakanlığı’nda çalışan personellerin maaş promosyonlarına dair pazarlıklar sona erdi. Adalet Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre Vakıfbank ile varılan anlaşma sonucunda maaş promosyonunda rekor bir rakam üzerinde anlaşma sağlanılarak protokol imzalandı.

20.100 TL MAAŞ PROMOSYONU TEKLİF EDİLMİŞTİ

Adalet Bakanlığı bir süre önce merkez ve merkez dışı birimlerde görev yapan personellerin maaş, ücret ve diğer ödemelerinin yapılacağı bankanın tespiti için ihale duyurusu yapmıştı. 19 Ağustos gününde ilk ihale yapıldı ve Vakıfbank bu ihaledeki en yüksek teklif olan 20.100 TL’yi verdi. Bunun üzerine diğer tüm bankalar ihaleden çekilerek sadece Vakıfbank kaldı. Bugün ise Aqdalet Bakanlığı’nın temsilcileri ile Büro Memur Sen ve Koop İş Sen yetkililerinin de katılımı ile ikinci ihale yapıldı.

VAKIFBANK MAAŞ PROMOSYONUNU 25.000 TL’YE YÜKSELTTİ

Vakıfbank, Adalet Bakanlığı’nın personellerine verilecek olan maaş promosyonu teklifini ikinci ihalede revize etti. Personel başı 25.000 TL teklif eden Vakıfbank’ın bu teklifi kabul edilerek Adalet Bakanlığı ile Vakıfbank arasında protokol imzalandı. Buna göre 3 yıl süreyle Adalet Bakanlığı’nın tüm personelleri maaşlarını Vakıfbank’tan alacaklar.

MAAŞ PROMOSYONU ÖDEMELERİNİN NE ZAMAN YAPILACAĞI PROTOKOL İLE KARARA BAĞLANDI!

Adalet Bakanlığı personellerinin ise maaş promosyonu ödemelerini ne zaman alacakları da belli oldu. Yapılan protokol gereği personeller maaş promosyonlarını taksitler halinde değil tek seferde alacaklar. Adalat Bakanlığını merkez veya merkez dışı personelleri maaş promosyonlarını 1 Eylül ile 1 Ekim tarihleri arasında alacaklar. Maaş promosyonunun ödeme gününü ise Vakıfbank belirleyecek.

Öte yandan Vakıfbank’ın ilk olarak teklif ettiği 20.100 TL maaş promosyonu teklifi büyük tepki çekmişti. Adalet Bakanlığı personelleri bunun kabul edilemez olduğunu belirtirken yeni promosyon tutarı karşısında nasıl bir tavır sergileyecekleri merakla bekleniyor.