Arabamın durumu: kontak çevirmek yürek istiyor! MTV, Araç muayene ücretleri, bakım, lastik değişimi, sigorta, motorin, benzin fiyatları cep yakıyor

Araç sahipleri son dönemde yükselen fiyatlar nedeniyle arabasını çalıştıramaz hale gelirken arabamın durumu sosyal medyada gündemde oldu. MTV ödemesini yapmayan kişiler muayeneye giremezken araç muayene ücretleri de tepki çekti.

MTV, Araç muayene ücretleri, bakım, lastik değişimi, sigorta, motorin, benzin fiyatları cep yakıyor

Geride bıraktığımız Cumartesi günü yaşanan trafik kazaları ile bir kere daha araç muayenesi ve bakımları gündeme gelmiş, pek çok araç sahibinin yükselen maliyetler nedeniyle bakımlarını ihmal ettikleri iddia edilmişti. Ertelenen araç bakımları nedeniyle frenlerin tutmaması gibi istenmeyen kazaların meydana gelme riskinin arttığı belirtilirken Arabanın Durumu etiketi sosyal medyayı salladı. 

Ünlü radyo programcısı Nihat Sırdar tarafından yapılan "İstanbul’da trafikteki araçlarının yüzde 12’sinde sigorta yokmuş. Sürücüler yedek parça maliyetinden dolayı araçlarının bakımını yaptıramıyormuş. Varsa şayet sizin arabanızın durumu nasıl acaba?" paylaşımı ile sosyal medya adeta yıkıldı. 

ARABAMIN DURUMU! KONTAK ÇEVİRMEK YÜREK İSTİYOR

Nihat Sırdar tarafından yapılan paylaşım sosyal medyada büyük yankı uyandırırken araç sahipleri son dönemde yaşanan fiyat artışları nedeniyle serzenişlerini dile getirdi. Pek çok araba sahibi araçlarını park yerlerinde beklettiklerini dile getirirken, kullanmak zorunda olanlar ise muayene ve kasko yaptırmadıklarını itiraf etti. 

Araç sahipleri yedek parça maliyetlerinin son derece yüksek olduğunu, son gelen zamların etkisi ile sigorta fiyatlarının cep yaktığını belirterek MTV ödemelerinden de şikayetçi oldu. 

Arabamın durumu: kontak çevirmek yürek istiyor! MTV, Araç muayene ücretleri, bakım, lastik değişimi, sigorta, motorin, benzin fiyatları cep yakıyor

ARAÇ MUAYENE ÜCRETLERİ VE MTV TAKSİT ÖDEMELERİ ARABA SAHİPLERİNİ ZORLUYOR! 

Son dönemde kamuoyunda sık sık tartışma konusu olan araç muayene ücretleri nedeniyle araba sahipleri mağduriyet yaşarken MTV taksitlerini ödemeyen kişiler de hem rutin bakım yaptırmadıkları hem de Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemelerini yapmadıkları için mağduriyet yaşadıklarını dile getirdiler. 

Arabamın durumu: kontak çevirmek yürek istiyor! MTV, Araç muayene ücretleri, bakım, lastik değişimi, sigorta, motorin, benzin fiyatları cep yakıyor - Resim : 2

Özellikle de arabaların yedek parça ve lastik ücretleri yapılan paylaşımlarda en çok eleştirilen konular arasında yer aldı. 

Arabamın durumu: kontak çevirmek yürek istiyor! MTV, Araç muayene ücretleri, bakım, lastik değişimi, sigorta, motorin, benzin fiyatları cep yakıyor - Resim : 3

Bazı sürücüler ise artık yükselen benzin ve motorin fiyatları nedeniyle zorunlu olarak araçlarını evlerinin önünde bırakarak toplu ulaşım araçlarını kullandıklarını dile getirdiler.