Araç sahiplerine güzel akaryakıt fiyatlarına ikinci indirim açıklandı 40 TL ucuzlayacak!

Akaryakıt fiyatları için beklenen yeni indirim haberi açıklandı. İlk olarak motorine gelen indirimin ardından benzine de yeni indirim açıklanmıştı. Benzine ikinci indirim beklentisi ilan edildi.

Araç sahiplerine güzel akaryakıt fiyatlarına ikinci indirim açıklandı 40 TL ucuzlayacak!

Küresel piyasalarda ekonomi denge bulmakta zorlanırken Amerika'dan gelen son veriler ise moral aşılamıştı. ABD enflasyon verisi beklentilerin altında kalırken işsizlik maaşı başvurularının da dibe vurmasıyla piyasalar moral bulurken dolar endeksi de gerilemişti. İç piyasada yükselen dolar kuruna rağmen brent petrol fiyatında yaşanan geri çekilme akaryakıt fiyatlarına indirim olarak yansımaya devam ediyor. 

Hatırlanacağı üzere akaryakıt fiyatlarına ilk indirim haberi motorin ile verilmiş, ardından ise benzine indirim yapılmıştı. Haftanın son işlem günü olan 18 Kasım 2022 tarihinde ise yeni indirim beklentisi duyuruldu. Akaryakıt sektörü temsilcileri tarafından yapılan açıklamada benzine ikinci indirim beklentisi duyuruldu. İşte yaşanan son gelişmeler... 

AKARYAKIT FİYATLARINDA SON DURUM NE, BENZİNE İNDİRİM BEKLENTİSİ VAR MI, GELECEK Mİ?

EPDK ile EPGİS arasında yaşanan anlaşmazlık nedeniyle akaryakıt fiyatlarına indirim duyurularını artık sektör temsilcileri direkt olarak basın mensuplarına aktarmaya başlamıştı. Yapılan yeni açıklama ile akaryakıta yeni indirimin yine benzine yapılacağı duyuruldu. 

Araç sahiplerine güzel akaryakıt fiyatlarına ikinci indirim açıklandı 40 TL ucuzlayacak!

Akaryakıt sektörü temsilcilerinden alınan bilgilere göre geride bıraktığımız gün 77 kuruş indirim yapılan benzine bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 75 kuruşluk bir indirim daha gelecek. Yapılacak olan indirim ile beraber benzine son 3 gün içerisinde toplamda 1 lira 52 kuruşluk bir indirim yansıtılmış olacak. 

 MOTORİN VE BENZİN FİYATLARINDA SON DURUM NE, BENZİNİN POMPA SATIŞ FİYATI KAÇ TL?

Yapılacak olan indirim ile deposu ortalama 50 - 60 LT alan bir araçta araba sahipleri 40 - 45 liralık bir indirimden yararlanmış olacaklar. Yani deposunu fulleyen bir sürücü daha düşük ücretle akaryakıt almış olacak. İstanbul'da an itibari ile motorinin litre fiyatı 24,79 liradan ve benzinin litre fiyatı ise 21,93 liradan satılmaya devam ediyor. 

SONRAKİ HABER