Bakan Nebati açıkladı otomobilde ÖTV matrah düzenlemesi tarihi duyuruldu

Sıfır araç satın almak isteyen kişilerin yakından takip ettikleri ÖTV matrah düzenlemesi için bekledikleri tarihi Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati duyurdu.

Bakan Nebati açıkladı otomobilde ÖTV matrah düzenlemesi tarihi duyuruldu

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati milyonlarca araç sahibinin beklemiş olduğu ÖTV düzenlemesi için merak edilen tarihi duyurdu. İlk olarak ÖTV indirimi beklentisi oluşmuş ve sıfır araç fiyatlarını düşürmek için hükümetin ÖTV indirimi ve ikinci el araç ithalatı gibi formülleri hayata geçirebileceği iddia edilmişti. 

İddiaların havaya uçuştuğu dönemde konu hakkında açıklama gelmiş ve ÖTV indiriminin gündemde olmadığı yetkili isimler tarafından açıklanmıştı. Süreçte bu düzenlemenin yerine ÖTV matrah düzenlemesi yapılacağı duyurulmuştu. Konu hakkında son dakika açıklaması Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati tarafından yapıldı. 

OTOMOTİVDE ÖTV MATRAH DÜZENLEMESİ HANGİ TARİHTE, NE ZAMAN YAPILACAK?

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ekonomide yol haritasını belirlemek ve yaşanan sorunları tespit ederek çözüm üretmek adına sık sık iş dünyasından isimlerle bir araya gelerek toplantılar yaparken bu kapsamda bugün Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (OYDER) ile bir araya geldi. Bakan Nebati bugünkü programını OYDER ile görüşmeye ayırırken OYDER Başkanı Altuğ Erciş ve beraberindeki Yönetim Kurulu Üyelerinin katıldığı görüşmede sektöre ilişkin fikir alışverişinde bulundu. 

Bakan Nebati açıkladı otomobilde ÖTV matrah düzenlemesi tarihi duyuruldu

Sektör temsilcileri yaşadıkları sorunları Bakan Nebati'ye aktarırken çözüm önerileri masaya yatırıldı. Toplantı kapsamında araç fiyatlarında yaşanan yükseliş nedeniyle artık zorunlu hale gelen ÖTV matrahı düzenlemesi de gündeme gelirken toplantıda Bakan Nebati'nin düzenleme hakkındaki çalışmalarda sona geldiklerini ve 1 Aralık tarihi itibari ile matrah düzenlemesinin hayata geçirileceğini söylediği iddia edildi. 

Bakan Nebati toplantı sonrasında sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımında "İş dünyası ile bugün gerçekleştirdiğimiz görüşmelerin son ayağında, Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (OYDER) Başkanı Sayın Altuğ Erciş ve beraberindeki Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir araya geldik" diyerek toplantı yapıldığını duyurdu. 

SONRAKİ HABER