Bakanlık düğmeye bastı, her ay ödeme yapılacak! Ödemeler 7.200 TL’yi buluyor, nasıl başvuru yapılır?

Dar gelirli ailelere yapılan destek ödemelerine bir yenisi daha eklendi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yeni yardım ödemeleri için çalışmalara başladı. İhtiyaç sahiplerine her ay düzenli ödeme yapılacak, ödemeler 7.200 TL’yi bulacak.

Bakanlık düğmeye bastı, her ay ödeme yapılacak!

Türkiye, sosyal devlet olmanın getirileri ve sosyal devlet anlayışı ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara çeşitli destek ödemeleri yapmaya devam ediyor. Öte yandan sosyal yardımlarda nakit ödemelerin yanı sıra ihtiyaç sahibi vatandaşlara, ihtiyaçlarına göre doğrudan ihtiyaç destekleri de sunuluyor. Bu kapsamda Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığı ile verilen ödemelere bir yenisi daha eklendi.

Temmuz ayında başvuruda bulunan vatandaşlar ödemelerini alırken, Ağustos ayı için de başvurular açıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın duyurduğu söz konusu destek ödemelerinde tutarlar da değişiyor. Aile Destek Paketi ile sunulan ödemelerde kim ne kadar yardım alıyor? İşte detaylar…

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN VE BAKANLIK DUYURDU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz dönemlerde Aile Destek Paketi ile ilgili duyurular yapmıştı. Erdoğan’ın açıklamalarından hemen sonra Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı da yeni yardım projesi ile ilgili detayları paylaştı. Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre Aile Destek Paketi kapsamında ihtiyaç sahiplerine, dar gelirli vatandaşlara, yardıma muhtaç olan herkese destek ödemesi yapılacak.

Öte yandan emekliler ve asgari ücretli çalışanlar da bu destek paketine başvuruda bulunarak ödemelerden yararlanabilecek. Destek ödemelerinden yararlanmak isteyenler e-Devlet üzerinden başvuruda bulunabilecek.

ÖDEMELER 7.200 TL’YE KADAR ÇIKIYOR

Bakanlık düğmeye bastı, her ay ödeme yapılacak! Ödemeler 7.200 TL’yi buluyor, nasıl başvuru yapılır?

Aile Destek Paketi’nden yararlanmak isteyen vatandaşlar e-Devlet üzerinden başvuruda bulunduktan sonra ödemelerden yararlanabiliyor. Ancak kişilerin bu desteklerden yararlanabilmesi için hane içinde kişi başına düşen gelirin de asgari ücretin üçte birinden daha az olması gerekiyor. Temmuz ayında başvuruda bulunanlar için ödemeler 29 Temmuz tarihinde yapıldı. Başvurusu onaylananlara aylık 450, 550 ve 600 TL tutarlarında değişen miktarlarda ödemeler yapılacak. Yıllık bazda bu ödeme tutarları da 5.500 TL ile 7.200 TL arasında değişecek.

NEREDEN BAŞVURU YAPILABİLİR?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada bu proje kapsamında başvuruların e-Devlet üzerinden kabul edileceğini duyurdu. Öte yandan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla yapılan başvurular da kabul edilecek. Dar gelirli vatandaşlar ve ihtiyaç sahipleri bu destek ödemeleri için başvuruda bulunabilecek.