Bankacılık endeksi Borsa İstanbul'u coşturdu! Yine rekor kapanış geldi!

Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi yatırımcılara kazandırmaya devam ediyor. Bugün BIST 100 Endeksi 3.136,27 puan ile kapanarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Peki bugün borsada hangi gelişmeler yaşandı ve haftanın son işlem günü olan yarın hangi gelişmeler yaşanacak?

Bankacılık endeksi Borsa İstanbul'u coşturdu! Yine rekor kapanış geldi!

Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi son günlerde parlayan yıldızını devam ettiriyor. Her gün bir önceki güne göre daha yüksek bir seviyede kapanış gerçekleştiren BIST 100 Endeksi bugünkü kapanışıyla da tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmayı başardı.

YENİ REKOR GELDİ!

Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi’nde bugün yüzde 2,50 oranında yükseliş kaydedilerek 3.136,77 puana ulaşıldı. Bu puan tüm zamanların en yüksek seviyesi olurken yarın bu noktanın bir adım daha öteye taşınması bekleniyor. Önceki kapanışa göre 76,47 puanlık bir artış kaydeden BIST 100 Endeksi toplam 71,8 milyar liralık da işlem hacmine çıktı.

BOST 100 ENDEKSİ'Nİ BANKACILIK ENDEKSİ SIRTLADI!

Bugün Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi’nde sürpriz ivmeyi bankacılık endeksi yakaladı. Dün gerileyen bankacılık endeksi bugün BIST 100 Endeksi’ni taşıyan endeks oldu. Bankacılık endeksinde yüzde 7,36 oranında artış kaydedildi. Bir diğer endeks olan holding endeksi ise bugün yüzde 2,16 oranında değerlendi. Sektör endeksleri içerisinde en çok kazandıran endeks bankacılık olurken günün tek baybettiren endeksi ise yüzde 1,44 oran ile spor endeksi oldu.

ABD ekonomisine dair veriler bugün tüm dünya borsalarında olduğu gibi Borsa İstanbul’u da etkiledi. Bu yılın ikinci çeyreğinde ABD ekonomisi yüzde 0,6 ile beklenenden daha az bir seviyede daraldı. Piyasalar ABD ekonomisinin ikinci çeyrekte yüzde 0,8 oranında daralmasını bekliyordu.

Tüm dünyada olduğu gibi Borsa İstanbul da Jackson Hole Ekonomi Politikası Sempozyumuna kilitlenmiş durumda. Bu toplantıda FED Başkanı Jerome Powell’in vereceği mesajların piyasalar için çok büyük bir önemi bulunuyor. Bundan dolayo Borsa İstanbul’da yarın bu veri akışı çok yakından takip edilecek.

Analistler Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi için 3.150 puan seviyesinin direnç, 3.050 puan seviyesinin ise destek noktaları olduğunu bildirdiler.