Bayram Öncesi Milyonlarca Sürücüye Şok! Akaryakıt Fiyatlarına Zam Geldi!

Bayram Öncesi Milyonlarca Sürücüye Şok! Akaryakıt Fiyatlarına Zam Geldi!
Bayramda uzun yola çıkacaklara kötü haber gecikmedi! Akaryakıt fiyatlarına bayram üstü yeni bir zam daha yapıldı! Peki, 30 Nisan güncel akaryakıt fiyatları ne kadar? İşte detaylar…

Ramazan Bayramı’na günler kala akaryakıt fiyatlarında yeni bir zam daha geldi. 30 Nisan Cumartesi günü itibariyle benzinin pompa fiyatına yansıyan zam sonrasında birçok vatandaş gelen zamlardan dolayı memnuniyetsizliğini dile getiriyor. Uluslararası piyasalarda yukarı yönlü sert hareketlerin görülmesinin ardından gelen zam sonrasında 30 Nisan zamlı benzin fiyatları araştırılmaya devam ediyor. Bayramda akaryakıt alışverişlerini daha kârlı yapmak isteyenlere ise 50 TL destek geldi!

Benzin Fiyatlarına Zam Yapıldı!

Brent petrol fiyatının küresel piyasalarda yaşanan son gelişmeler sonrasında sert yükselmesi Türkiye’de de akaryakıt fiyatlarını olumsuz etkilemeye devam ediyor. Öte yandan yüksek kur farkı ve vergiler de fiyatlar üzerinde hızlı bir yükselişe neden oldu. 107 dolar seviyesine kadar yükselmesinin ardından akaryakıt fiyatlarına bugün itibariyle yeni zam yapıldı. Gece yarısı gelen zam ile toplamda 1 lira 33 kuruş zam ile benzinin litre fiyatı arttı.

Güncel Akaryakıt Fiyatları Ne Kadar?

Bayram Öncesi Milyonlarca Sürücüye Şok! Akaryakıt Fiyatlarına Zam Geldi!

30 Nisan Cumartesi günü güncel akaryakıt fiyatları geçtiğimiz gece yarısı gelen zamla yükseldi. 1 lira 33 kuruş zam yapılan benzin zammı sonrasında Türkiye’de benzinin litre fiyatı ortalama 20 liranın üzerine çıktı. Benzinin litre fiyatı İstanbul’da 19 liradan 20,34 liraya çıkarken, Ankara’da ise benzinin litre fiyatı ortalama 20,44 lira seviyelerine kadar yükseldi. Bayram öncesi yapılan bu zam sonrasında sürücüler ise uygun akaryakıt kampanyalarını araştırmaya başladı.

50 TL İndirimli Akaryakıt Almak İçin Son Şans!

Petrol Ofisi istasyonlarından yapılacak akaryakıt satın alımlarında 50 TL kazanma şansı sunulacak. Son zamlar sonrasında akaryakıt harcamalarını kârlı hale getirmek isteyenler için Maximum ve Petrol Ofisi ortaklığı ile gelen 50 TL MaxiPuan fırsatından hemen yararlanabilirsiniz. 31 Mart’a kadar devem edecek kampanya kapsamında tek sefer veya farklı günlerde yapılacak 150 TL ve üzer 4. akaryakıt veya otogaz harcamalarına 40 TL, Maximum Kart ile yapılacak Öde Geç veya Maximum Mobil içindeki Pazarama’dan Öde – Geç işlemlerinin yapılması halinde 50 TL kazanma şansı sunulacak.