Benzin ve motorin fiyatları için akaryakıta gelen zamları unutturacak indirim açıklandı! Araç sahipleri dikkat, mutlaka gece yarısını bekleyin, ucuzlayacak

Brente petrol fiyatları ve dolar kurunda yaşanan yükseliş nedeni ile araç sahipleri zam yağmuruna tutulmuştu. Peş peşe gelen zam haberleri akaryakıtta yeniden 30 TL alarmı verilmesine neden olurken beklenen indirim haberi sonunda geldi. Motorine ve benzine indirim beklentisi var mı, gelecek mi?

Benzin ve motorin fiyatları için akaryakıta gelen zamları unutturacak indirim açıklandı!

Akaryakıt fiyatları için beklenen indirim haberi sonunda geldi. Brent petrol fiyatının yeniden 100 dolar sınırını aşması ve aynı dönemde dolar kurunun da yükselmesi ile beraber akaryakıt fiyatlarına yeni zam yağmuru yaşanmıştı. 

Motorinin litre fiyatına peş peşe zamlar açıklanırken araç sahipleri yeniden litre fiyatının 30 liraya dayanacağı endişesi yaşamıştı. Akaryakıta gelen zam yağmuru nihayet son buldu. Uzun bir aradan sonra ilk kez yeniden akaryakıta indirim müjdesi geldi. Peki, motorine indirim var mı, benzine indirim beklentisi olacak mı, brent petrolde son durum ne?

BRENT PETROL FİYATINDA SON DURUM NE, AKARYAKIT FİYATLARINA İNDİRİM VAR MI?

Petrol fiyatlarında yaşanan yükseliş tüm dünyada büyük bir enerji krizi yaşanmasına neden olurken benzin ve motorin fiyatları araç sahiplerini mağdur etmişti. Türkiye'de bir dönem litre fiyatının pompada 30 lira sınırını aşması ile büyük yankı oluşmuştu. Türkiye genelinde kontak kapatma eylemleri yapılırken brent petrolde yaşanan düşüş ile akaryakıt fiyatlarında da bir nebze düşüş yaşanmıştı. 

Benzin ve motorin fiyatları için akaryakıta gelen zamları unutturacak indirim açıklandı! Araç sahipleri dikkat, mutlaka gece yarısını bekleyin, ucuzlayacak

Brent petrol fiyatı Amerika'dan gelen yeni açıklamalar ile yükselişini sürdürse de yine de hız kesti. Brent petrol fiyatı bugünde 100 dolar seviyesinin üzerinde tutunmayı başardı. Brent petrol fiyatı an itibari ile 101 dolar seviyesinden işlem görmeye devam ediyor. 

Benzin ve motorin fiyatları için akaryakıta gelen zamları unutturacak indirim açıklandı! Araç sahipleri dikkat, mutlaka gece yarısını bekleyin, ucuzlayacak - Resim : 2

Dolar kuru ise yeni günde 18.18 TL seviyesini test ederek yukarı yönlü hareket etmeye devam ediyor. Dolar kuru ve brent petrol fiyatında yaşanan yukarı yönlü hareketliliğe rağmen benzin fiyatlarına son dakika indirim haberi geldi. Akaryakıt sektörü temsilcileri uzun bir aradan sonra ilk kez indirim haberi vermiş oldu. 

Benzin ve motorin fiyatları için akaryakıta gelen zamları unutturacak indirim açıklandı! Araç sahipleri dikkat, mutlaka gece yarısını bekleyin, ucuzlayacak - Resim : 3

AKARYAKIT FİYATLARI SON DAKİKA: MOTORİNE İNDİRİM GELECEK Mİ, BENZİNE İNDİRİM BEKLENTİSİ VAR MI?

Akaryakıt sektörü temsilcileri tarafından yapılan son dakika açıklaması ile akaryakıta indirim müjdesi verildi. Yapılan açıklama ile bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzine 1,05 liralık indirim yapılacağı ilan edildi. Motorin fiyatları için ise bugünlük bir indirim yapılmayacağı belirtiliyor. Benzinin litre fiyatı an itibari ile İstanbul'da 21,16 liradan satılırken indirimin pompaya yansımasının ardından 20,11 liradan satılmaya başlanacak.