Benzin ve motorin fiyatlarına hafta sonunda çifte indirim geldi! Güncel akaryakıt fiyatları kaç TL?

Akaryakıt fiyatlarına hafta sonunda çifte indirim geldi. Geçtiğimiz hafta benzin fiyatına indirim gelirken, motorin grubunda değişiklik olmamıştı. 3 Eylül Cumartesi’den itibaren hem benzinde hem de motorinde indirim uygulandı. İşte detaylar…

Benzin ve motorin fiyatlarına hafta sonunda çifte indirim geldi! Güncel akaryakıt fiyatları kaç TL?

Brent petrol fiyatı 2022 yılında çok dalgalı seyretti. Yılın başlarından itibaren yükselişe geçen Brent petrol varil fiyatı, Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşla birlikte yükselişlerini hızlandırdı. Bir dönem 140 dolar seviyesine kadar yükselen Brent petrol varil fiyatının yanı sıra dolar kurunun da yükselmesiyle Türkiye’de akaryakıt fiyatları fahiş seviyelere çıktı.

Son günlerde Brent petrol fiyatında sert düşüşler yaşandı ve Brent petrol varil fiyatı 90 dolar seviyesine kadar geriledi. Petrol fiyatlarındaki düşüşler akaryakıt fiyatlarına yansıdı ve 3 Eylül Cumartesi gününden itibaren benzin ve motorin fiyatlarına büyük indirim uygulandı. Güncel akaryakıt fiyatları ne kadar? İşte detaylar…

BENZİN VE MOTORİNDE İNDİRİM

Geçtiğimiz hafta 104 dolar seviyesine kadar tırmanmış olmasına rağmen küresel piyasalarda yaşanan gelişmelere bağlı olarak gerileyen Brent petrol varil fiyatı, gelen düşüşler sonrasında 90 dolar seviyesine kadar indi. Bilindiği üzere Türkiye’de akaryakıt fiyatları da Brent petrol fiyatına ve dolar kuruna bağlı olarak değişebiliyor. Petrol fiyatındaki düşüşle akaryakıtta indirim beklentisi oluştu ve Cumartesi günü itibariyle beklenen indirim uygulandı. Brent petrol varil fiyatındaki %5 düşüş sonrasında benzin fiyatına 1 lira 51 kuruşluk, motorin fiyatına da 2 lira 41 kuruşluk indirim uygulandı.

LPG’DE İNDİRİM UYGULANACAK MI?

Benzin ve motorin fiyatlarına hafta sonunda çifte indirim geldi! Güncel akaryakıt fiyatları kaç TL?

Benzin ve motorin fiyatlarına hafta sonu itibariyle indirim uygulanırken, LPG fiyatları için olası indirimlerde hafta başı işaret edildi. Sektör temsilcilerinden gelen bilgilere göre LPG fiyatlarına da Pazartesi gününden itibaren geçerli olmak üzere bir indirim yansıyabilir. Benzin ve motorin fiyatlarında uygulanan indirimler sonrasında benzinin litre fiyatı 18 TL bandına kadar, motorin litre fiyatı da 24 TL bandına kadar çekildi. Söz konusu indirimler sonrası İstanbul, Ankara ve İzmir’de güncel akaryakıt fiyatları ne kadar oldu?

3 EYLÜL CUMARTESİ GÜNCEL AKARYAKIT FİYATLARI

Gelen son indirimlerin ardından 3 Eylül Cumartesi güncel akaryakıt fiyatları şöyle:

  • İstanbul’da motorin litre fiyatı 24,52 TL, benzin litre fiyatı 18,66 TL

  • Ankara’da motorin litre fiyatı 24,55 TL, benzin litre fiyatı 18,75 TL

  • İzmir’de motorin litre fiyatı 24,56 TL, benzin litre fiyatı 18,75 TL.