Bitcoin Eylül ayına nasıl girdi? Kripto para piyasalarında son durum ne?

Yatırımcılar Bitcoin (BTC) öncülüğünde kripto para piyasalarının seyrinin hangi yönde olacağını merak ediyor. Piyasada düşüş hakimiyeti görülmeye devam ederken, Bitcoin yeni güne de düşüşlerle başladı. Birçok altcoin, bu düşüşlere eşlik etti. İşte detaylar…

Bitcoin Eylül ayına nasıl girdi? Kripto para piyasalarında son durum ne?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) öncülüğünde aylardır devam eden bir düşüş hakimiyeti var. Kripto para piyasaları, Bitcoin’in 69 bin dolar ile tüm zamanların fiyat rekorunu kırdığı Kasım 2021 döneminde toplamda 3 trilyon dolarlık değere ulaşmıştı. Ancak ilerleyen süreçlerde Bitcoin peş peşe düşüşler yaşayınca, piyasa geneli de Bitcoin’i takip etmişti.

Arka arkaya gelen bu düşüşler sonrasında kripto para piyasalarının toplam değeri 1 trilyon dolar seviyesinin altına sarktı. Piyasada düşüş hakimiyeti görülmeye devam ederken, Bitcoin yeni güne de düşüşlerle giriş yaptı. Bu düşüş, altcoinler geneline de benzer şekilde düşüş olarak yansıdı. İşte detaylar…

BITCOIN VE ETHEREUM YENİ GÜNE DÜŞÜŞLERLE GİRDİ

Bitcoin Eylül ayına nasıl girdi? Kripto para piyasalarında son durum ne?

Bitcoin, Eylül ayına düşüş hareketleri ile başladı. Yeni güne %1,59 oranda değer kaybıyla kırmızı bölgede başlayan Bitcoin ile birlikte düşüşe geçen birçok altcoin, yeni güne yaklaşık %5 oranda değer kayıplarıyla giriş yaptı. Yüksek oranlarda volatilitenin yaşandığı Ağustos ayının sona ermesiyle birlikte Bitcoin, yeni günde %1,59’luk düşüşün ardından 20 bin barajına oturdu. İlerleyen saatlerde bu desteğini de kaybeden Bitcoin, 19 bin 935 dolar seviyesini de test etti. Yeni gün açılışında gerileyen Bitcoin’e eşlik eden Ethereum (ETH) da gelen %3,66’lık düşüş sonrası 1.553 dolar bölgesinde denge buldu.

ALTCOINLER GENELİNDE DÜŞÜŞ HAKİMİYETİ

Bitcoin’in düşüşü piyasa genelini etkisi altına alırken, en büyük altcoin Ethereum’un da bu düşüşe ortak olmasıyla birlikte altcoinler genelinde de düşüşler kaydedildi. CoinMarketCap verilerine göre piyasa değeri ile en büyük 10 kripto para birimi arasında bulunan Binance Coin (BNB), Ripple (XRP), Cardano (ADA), Solana (SOL) ve Dogecoin (DOGE) varlıkları da yeni güne düşüşlerle giriş yaptı. Söz konusu süreçte BNB %3,90 düşüşle 277 dolara, XRP %2,21 düşüşle 0,3252 dolara, ADA %2,88 düşüşle 0,4468 dolara, SOL %3,36 düşüşle 31,28 dolara ve DOGE %3,33 düşüşle 0,06102 dolara geriledi.