Bitcoin İle Yükselişe Geçen Kripto Para Piyasasında Bahar Havası Kısa Sürdü

Dünya finans piyasalarının genç aktörü olan kripto para piyasaları Ağustos ayına fiyat düşüşü şoku ile başladılar. Kripto para birimlerinde bahar havası sonrası yeniden düşüşler başladı.
Bitcoin İle Yükselişe Geçen Kripto Para Piyasasında Bahar Havası Kısa Sürdü

Kripto para piyasalarında oldukça hareketli günler yaşanmaya devam ediyor. Bitcoin'in 2021 yılının ilk 3 ayında yatırımcılarına sağladığı kazançların büyüklüğü kadar ardından gelen aylarda aynı doğrultuda kayıplara neden oldu.

KRİPTO PARA PİYASALARINDA BAHAR HAVASI KISA SÜRDÜ

Uzun bir süredir 30 Bin dolarlı fiyatlamaya maruz kalan ve bu seviyeyi aşamayan Bitcoin geçtiğimiz hafta sonunda doğru yükselmeye başlamış ve 42.500 dolar seviyesine kadar çıkmıştı. Bu yükseliş hareketi tüm kripto para piyasalarında bahar havası estirmişti. Herkes Bitcoin'in sürekli yükseleceğini düşünürken bugün bir şok dalgası herkesi şaşırttı.

Bitcoin aylarca çıkmaya çalıştığı 40 Bin dolar seviyesinin üzerinde kalıcı olmayarak yeniden bu seviyenin altına düştü. Bitcoin'in bu düşüşü istisnalar hariç olmak üzere tüm kripto paralar üzerinde büyük bir olumsuzluk bıraktı. Bitcoin'in etkisiyle tüm kripto para birimlerinde gerilemeler meydana geldi.

BİTCOİN'İN DÜŞÜŞÜ TÜM KRİPTO PARALARI ETKİLEDİ

Kripto para piyasalarının en çok işlem hacmine sahip olan ilk 10 para biriminin son 24 saatlik fiyat değişimleri meydana gelen şok etkisini net bir şekilde ortaya koydu. Bu piyasanın öncüsü olan Bitcoin son 24 saatlik süre içerisinde yüzde 4,72 oranında değer kaybı yaşayarak 39.456 dolara düştü.

Bitcoin'den sonra en yüksek işlem hacmine sahip olan kripto para unvanı bulunan Ethereum ise düşüş fırtınasından etkilenmeyen para birimlerinden birisi oldu. Ethereum son 24 saaat içerisinde değerini yüzde 0,35 oranında yükselterek 2.631 dolar seviyesine çıktı. Ethereum'dan sonra gelen diğer yüksek işlem hacimli para birimi olan Ether de yüzde 0,06 oranındaki değer artışı ile 1 dolardan işlem görmeye başladı.

Bitcoin İle Yükselişe Geçen Kripto Para Piyasasında Bahar Havası Kısa Sürdü

Binance Coin son 24 saat içerisinde yüzde 1,65 oranında değer kaybı yaşayarak 333 dolara düştü. Listenin beşinci sırasında yer alan Cardano ise yüzde 2,08 değer kaybı ile 1,32 dolardan işlem görmeye başladı.

XRP'nin son 24 saat içerisinde değer kaybı yüzde 2,09 olurken fiyatı ise 0,74 dolara düştü. USD Coin'de düşüş oranı yüzde 0,7 olurken fiyatı ise 0,99 dolar oldu. DogecoiN'de kayıp oranı yüzde 3,01 olurken fiyatı 0,20 dolara düştü.