Bitcoin neden düşüyor? Ünlü analist BTC için dip seviyesini açıkladı!

Bitcoin yatırımcıları için oldukça kötü bilgiler gelmeye devam ediyor. En değerli kripto varlık olan Bitcoin son 24 saat içerisinde yüzde 5’in üzerinde değer kaybetti. Peki bundan sonra ne olacak, Bitcoin tahminleri neler?

Bitcoin neden düşüyor? Ünlü analist BTC için dip seviyesini açıkladı!

Kripto para piyasalarında yaşanan son çöküşün ardından bunun nedenleri araştırılmaya başlandı. Bitcoin neden düştü, değer kaybetti? Bitcoin’de düşüşler sürecek mi? Şu anda Bitcoin ne kadar? Bitcoin için beklenen seviyeler neler?

BİTCOİN NE KADAR OLDU?

Bitcoin için gelen son piyasa verileri yatırımcıların canını sıkacak veriler barındırıyor. Son 24 saat içerisinde sert bir değer kaybı yaşayan Bitcoin yüzde 5’in üzerinde değer kaybetti. Şu anda Bitcoin 20.202 Dolar seviyesine kadar geriledi. Bu olumsuz görüntü diğer kripto varlıklarda da düşüşlere neden oldu. Bitcoin için bundan sonraki seviyeler için ise analistlere kulak verilmeye başlandı.

BİTCOİN NEDEN DÜŞÜYOR?

Bitcoin fiyatlarında meydana gelen sert düşüşün tek nedeni bulunuyor. FED Başkanı Jerome Powell yaptığı faiz açıklaması ile altın piyasasında olduğu gibi kripto para piyasasına da bombayı bıraktı. Jerome Powell gelecek verilere göre faiz kararı vereceğiz diyerek 75 baz puanlık faiz artırımına işaret etti. Bu durum kripto varlıklar üzerinde şok etkisi yaptı. Doların yüksek faiz verecek olması kripto yatırımlarının dolara doğru kaymasına neden oldu. Gelen satışlarla Bitcoin’de devasa düşüş gerçekleşti.

BİTCOİN İÇİN SON TAHMİN!

Kripto para piyasalarının daima 12’den vuran analisti olarak bilinen Akash Girimath bir değerlendirme yaparak, “Bitcoin üzerinde FED kaynaklı gerekçeyle bir satış baskısı takip ediyoruz. Bu da geri çekilmelere neden oluyor. 20.000 Dolar seviyesine kadar bir düzeltme bekleyebiliriz. Bu noktanın aşağısına düşmesini beklemiyorum. 20.000 Dolara değdiği an ise yeniden yükseliş başlayacaktır ve toparlanma göreceğiz. Ardından 25.000 Dolar hedeflenecek. FED’in faiz kararına kadar bu aralıkta Bitcoin fiyatlanmaya devam eder.” dedi.

Not: Burada yer alan değerlendirmeler bilgilendirme amacıyla analistlerin açıklamalarından derlenmiştir. Haberimizde kesinlikle yatırım tavsiyesi verilmemiştir.