Bitcoin yatırımcılarını bitkisel yaşama sokacak tahmin! 1 BTC 5.000 dolar mı olacak?

Kripto para analisti Justin Bennet yaptığı son değerlendirmesinde Bitcoin yatırımcılarını şok etti. 2018 yılındaki ayı sezonuna işaret eden ünlü analist Bitcoin için yeni bir çöküşün haberini verdi.

Bitcoin yatırımcılarını bitkisel yaşama sokacak tahmin! 1 BTC 5.000 dolar mı olacak?

Kripto para piyasalarında oldukça sancılı bir süreçten geçiliyor. Bitcoin aylardır düştüğü olumsuz piyasa koşullarından kurtulmaya çalışsa da bunda başarılı olamıyor. 20 Bin Dolar barajının aşağısına demir atan Bitcoin beklenen toparlanma hareketini henüz gerçekleştiremedi. Bitcoin şu anda 18.900 Dolar seviyesinde fiyatlanmaya devam ederken kripto para analistin Justin Bennet şok eden bir yorumda bulundu.

BİTCOİN 5.000 DOLAR OLABİLİR

Bitcoin için 5.000 Dolar hedefinin yüksek ihtimal olduğunu belirten Justin Bennet, “Mayıs 2022’de Bitcoin alçalan bir üçgen formasyon başlattı. Bu üçgenin hedefi de 5.000 dolar seviyesidir. Çoğu yatırımcı için bunu duymak çok zor ama bu gerçek. Muhtemelen en kötü senaryoda ulaşılacak olan hedef 5.000 Dolar noktası olacaktır. Bu ihtimalin gerçekleşmesi büyük bir servet kaybını da ifade ediyor.” dedi.

BİTCOİN İÇİN DÜŞÜŞ SENARYOLARI

Bitcoin’in en kötü senaryosunun aşamalar halinde gerçekleşebileceğini açıklayan Justin Bennet, “Bitcoin 5.000 dolar seviyesine inecekse bunun için kritik bir seviye bulunuyor. 12.000 dolar seviyesi burada çok önemli bir aşama olarak karşımıza çıkıyor. Bu seviyenin görülmesi şart değil ama yüksek ihtimaller içerisinde bulunuyor. Bana göre Bitcoin 11.000 Dolar noktasına değecektir. Hatta ayı piyasasının hedefi budur diyebilirim. Sonuç olarak bu yıl Bitcoin şu anda olduğunda daha düşük seviyeleri görecek. Bana göre yükseliş ihtimali çok zayıf bir seçenek.” ifadelerini kullandı.

BİTCOİN YATIRIMCISI NE YAPMALI?

Bitcoin yatırımcılarına tavsiye de veren Justin Bennet, “Bitcoin yatırımcıları durumdan memnun değiller. Benim onlara tavsiyem bir karar vermeleridir. Kararsız kalarak kayıplarını artırabilirler. Farklı altcoinler düşünülebilir. Bitcoin eğer uzun vadeli bir yatırım ise o zaman çok da sorun etmelerine gerek yok. Bu fiyat düşüşleri onları etkilemeyecektir.” şeklinde konuştu.