Bitcoin yükselişleri frenledi, yeniden kritik bölgenin altına döndü! Kripto paralarda son durum…

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), hafta sonunda gelen toparlanmalar ile yeni haftaya 25 bin dolar üzerini test ederek başlamıştı. Ancak yeni günde Bitcoin son değer kayıplarıyla yeniden 24 bin doların altına geriledi.

Bitcoin yükselişleri frenledi, yeniden kritik bölgenin altına döndü! Kripto paralarda son durum…

Bitcoin uzun bir süredir devam eden düşüş eğiliminde, geçtiğimiz haftalarda yukarı yönlü ataklar gerçekleştirdi. Gelen değer artışları ile toparlanan ve piyasaların da genel olarak toparlanmasına önayak olan Bitcoin, son olarak geçtiğimiz hafta sonunda da yukarı yönlü hareketler sergiledi. Bu değer artışları sonrasında dün günün erken saatlerinde 25 bin dolar seviyesinin üzerini gören Bitcoin, öncü hareketleri ile altcoinlerin de yükselmesini sağladı. Kripto para piyasasının değeri bu artışlarla 1,23 trilyon dolara kadar yükseldi ancak yeni günde Bitcoin bir kez daha 24 bin doların altına sarktı.

BITCOIN 24 BİN DOLARIN ALTINA SARKTI

15 Ağustos Pazartesi gününe güçlü bir giriş yaparak 25 bin dolar seviyesinin hemen üzerini test eden Bitcoin, dün öğlen saatlerinde gelen değer kayıpları ile bir kez daha düşüş eğilimine girdi. Yeniden 24 bin doların altını test eden Bitcoin, 23 bin 900 dolar bandında işlem görmeye başladı. Piyasadaki birçok kripto para birimi son 24 saatlik süreçte değer kayıplarını hızlandırırken, en büyük altcoin Ethereum (ETH) da 1.870 dolar seviyelerinde işlem görmeye başladı. Gelen bu genel düşüş eğilimi sonrası piyasaların toplam değeri de 1,18 trilyon dolar bölgesine geriledi.

ALTCOINLER GENELİNDE DÜŞÜŞ

Bitcoin yükselişleri frenledi, yeniden kritik bölgenin altına döndü! Kripto paralarda son durum…

Kripto para piyasalarında son 24 saatlik süreçte toplamda ortalama 200 milyon dolarlık long ve short pozisyon tasfiye oldu. Bitcoin öncülüğünde gelen düşüşler sonrasında birçok altcoin de kritik destek bölgelerine yaklaştı. Kaydedilen son değer kayıplarının ardından Binance Coin (BNB) 316 dolar bölgesine, Cardano (ADA) 0,55 dolar bölgesine, Polkadot (DOT) 8,6 dolar bölgesine, Avalanche (AVAX) 27,5 dolar bölgesine, Solana (SOL) 43 dolar bölgesine ve Polygon (MATIC) da 0,94 dolar bölgesine döndü.

SON 24 SAATTE YÜKSELEN VARLIKLAR

Piyasada aşağı yönlü hareketler öne çıkarken, piyasa değeri ile en büyük 100 kripto para birimi arasında bulunan altcoinlerde Chiliz (CHZ), Ankr (ANKR), Unus Sed Leo (LEO), STEPN (GMT) ve Trust Wallet Token (TWT) ise son 24 saatte en yüksek değer artışları yaşayan varlıklar oldu.