Bitcoin’de boğa sezonu geliyor mu? Analist tarih vererek yatırımcılara seslendi: Alım fırsatı sunabilir!

Kripto para piyasalarında belirsiz fiyat hareketleri görülmeye devam ediyor. Bitcoin (BTC) öncülüğünde dalgalanmalar sürerken, yükselişin başlayıp başlamayacağı da merak ediliyor. Bu konuda, ünlü bir analist boğa sezonu için hedef tarihini açıkladı. İşte detaylar…

Bitcoin’de boğa sezonu geliyor mu? Analist tarih vererek yatırımcılara seslendi

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), aylardır düşüş eğiliminde hareket ediyor. Kasım 2021’de düşüş eğilimine geçen Bitcoin, ilerleyen aylarda hafif düşüş ve hafif yükseliş hareketleri ile fiyat grafiğini çizerken, Mayıs ayında gelen sert düşüşler sonrasında piyasa genelinde de benzer düşüşlerin yaşanmasında öncü oldu.

Bu nedenle yatırımcılar, yine Bitcoin öncülüğünde yukarı yönlü bir fiyat hareketliliğinin başlayıp başlamayacağını merak ediyor. Bu konuda tahminlerini ve fikirlerini paylaşan ünlü bir analist, Bitcoin’de beklediği boğa sezonu için hedef tarihini açıkladı.

“BITCOIN’İN DİP SEVİYESİ EN AZ 2 AY UZAKTA”

Kripto para piyasalarının en ünlü analistlerinden biri olan kıdemli analist Rekt Capital, Twitter’da 328 bin takipçisine yönelik paylaşımında Bitcoin’de beklentilerini duyurdu. Analist, Bitcoin’in hızla dibe yaklaştığını ve tarihsel olarak bir önceki boğa sezonu zirvesinden yaklaşık 1 yıl sonra bir dip oluşturma işaretleri ortaya koyduğunu öne sürdü.

Rekt Capital konuya ilişkin açıklamasında “Tarihsel olarak Bitcoin ayı piyasaları, önceki boğa piyasası zirvesinden yaklaşık 365 gün sonra mutlak dip fiyatlarını bulma eğilimindedir. Boğa piyasasının zirvesinden bu yana neredeyse 300 gün geçti. Bu nedenle tarih eğer tekrar ederse, Bitcoin’in dip seviyesi en az iki ay uzakta” sözlerini dile getirdi.

“ALIM FIRSATLARI DEĞERLENDİRİLMELİ”

Bitcoin’de boğa sezonu geliyor mu? Analist tarih vererek yatırımcılara seslendi: Alım fırsatı sunabilir!

Ünlü analist, Bitcoin’in yatırımcılar için iyi bir alım fırsatı oluşturabileceğini ve piyasalarda hakimiyetini sürdüren olumsuz havanın etkilerinden kurtulup, var olan fırsatları değerlendirmeleri konusunda dikkatli olmaları gerektiğini belirtti. Analist, konuya ilişkin açıklamasında ise “Bitcoin ayı piyasasındaki düşüş trendini sona erdirmeye giderek yaklaşıyor. Yavaş yavaş maksimum finansal fırsat noktasına doğru ilerliyor. Paradoksal olarak bu durum çoğu yatırımcının Bitcoin konusunda en umutsuz, korkulu ve karamsar olduğu zamandır” sözlerini dile getirdi.

Rekt Capital, Bitcoin konusunda yatırımcıların pasif değil, proaktif bir yatırım düşüncesini benimsemelerinin önemli olduğunu vurguladı. Bununla birlikte, Bitcoin son 24 saatte gelen %1’lik değer kaybı sonrası 20 bin 060 dolar seviyesine geriledi.

Emlak 365 yatırım tavsiyesi vermez. Haberin kaynağı uzman ekonomist yorumudur.