Cep telefonu olanlar dikkat son 40 gün kaldı o tarihe kadar yaptırmayan 300 TL ödeyecek!

Mobil hat sahiplerine son dakika uyarısı yapıldı. Milyonlarca cep telefonu sahibine kritik uyarı yapıldı 100 milyonu aşkın kişiye son tarih hatırlatılması yapıldı.

Cep telefonu olanlar dikkat son 40 gün kaldı o tarihe kadar yaptırmayan 300 TL ödeyecek!

Cep telefonu olanlar dikkat son 40 gün kaldı o tarihe kadar yaptırmayan 300 TL ödeyecek! Teknoloji her geçen gün gelişmeye devam ederken mobil hat sahiplerini ilgilendiren kritik açıklama geldi. Türkiye'de 100 milyonu aşkın mobil hat müşterisi bulunurken bu kişiler için yeni uyarı yapıldı. 

Telefon operatörleri yeni teknolojileri yakından takip ederken bir son dakika açılaması yapıldı ve 5G teknolojisi hakkında geri sayım başladı. Test işlemleri başlanan 5G teknolojisi için cep telefonu kullanıcılarına 40 günlük sürenin dolacağı tarih hatırlatıldı. 

CEP TELEFONU SAHİPLERİ SİM KARTLAR O TARİHTE DEĞİŞECEK! 

Dünyada en çok cep telefonu kullanılan ülkeleri arasında yer alan Türkiye'de mobil hat sahiplerinin sayısı rekora koşarken en son verilere göre 100 milyonu aşkın kullanıcı olduğu belirtilmişti. Bu kişileri yakından ilgilendiren duyuru ile gelişen teknolojinin son ürünü olan 5G teknolojisi hakkında bilgilendirme yapıldı. Yeni nesil teknoloji için test aşamasına geçildiği, 2023 yılını Şubat ayında ilk etapta 82 milyon kişinin bu teknolojiden yararlanacağı açıklandı. 

Cep telefonu olanlar dikkat son 40 gün kaldı o tarihe kadar yaptırmayan 300 TL ödeyecek!

KİMLER SİM KARTI DEĞİŞİKLİĞİ YAPACAK?

Türkiye en son olarak 4.5 G teknolojisine geçiş yaparken eski teknolojiye sahip mobil hattı olan kişiler bu hatlarını kullanmaya devam etmişlerdi. Ancak, yeni nesil teknoloji ürünü olan 5G teknolojisinde bu hatlara geçişin zorunlu tutulacağı duyuruldu. Yeni beşinci nesil kablosuz telefon teknolojisi ile sim kart değişikliğinin zorunlu tutulacağı belirtilirken bu nedenle milyonlarca cep telefonu abonesi bu nedenle sim kartlarını değiştirmek zorunda kalacaklar. 

Söz konusu değişiklik 5G uyumlu cep telefonu modellerinde geçerli olacak. Buna göre; Apple iPhone 13 Pro Max, Apple iPhone 13 Pro, Apple iPhone 13, Apple, iPhone 13 Mini, iPhone SE (2022), Apple iPhone 12 Pro Max, Apple iPhone 12 Pro, Apple iPhone 12 ve Apple iPhone 12 Mini cep telefonlarında 5G teknolojisini kullanabilecek. Samsung listesinde ise bu listeler yer aldı;

Cep telefonu olanlar dikkat son 40 gün kaldı o tarihe kadar yaptırmayan 300 TL ödeyecek! - Resim : 2

Cep telefonu olanlar dikkat son 40 gün kaldı o tarihe kadar yaptırmayan 300 TL ödeyecek! - Resim : 3

Bu cihazlarda güncellemenin gelmesi durumunda geçişin zorunlu olacağı ve o dönemde artı ücret talep edileceği, 300 liralık ödeme yapılacağı uyarısı yapıldı. 

SONRAKİ HABER