Cumhurbaşkanı Erdoğan Manisa'da açıkladı: Sultani çekirdeksiz kuru üzüm TMO alım fiyatı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Manisa'da düzenlenen miting kapsamında beklenen üzüm fiyatını duyurdu. TMO çekirdeksiz kuru üzüm alım fiyatı ne kadar, kaç TL oldu?
Cumhurbaşkanı Erdoğan Manisa'da açıkladı: Sultani çekirdeksiz kuru üzüm TMO alım fiyatı!

Manisa'da gerçekleştirilen toplu açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan burada toplanan kalabalığa hitap etti. Manisa mitingi ile beklenen üzüm fiyatı da açıklandı. 

Erdoğan yaptığı konuşmasında "Dünyanın kriz üstüne kriz yaşadığı bir dönemde ülkemiz hedeflerine doğru emin adımlarla ilerliyorsa sebebi budur. Biz milletimizin sadece hizmetkarı değil umuduyuz. Biz ülkemizin ve milletimizin hayalini gerçekleştirmek için buradayız. İnsanımızın beklentilerine cevap verecek yeni sözleri sadece biz söylüyoruz" dedi. 

TMO 2022 KURU ÜZÜM ALIŞ FİYATI NE KADAR, SULTANİ ÜZÜM TABAN ALIM FİYATI KAÇ TL OLDU?

Cumhurbaşkanı yaptığı konuşmasında geçen sene 13 TL olan üzüm fiyatını bu sene 27 liraya çıkardıklarını duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı konuşmasında miting alanına gelmeden önce bir üzüm bağını ziyaret ettiğini belirterek "Manisalı çiftçilerimize toplam 4 milyar lira tarımsal destek verdik.

Buraya gelmeden önce bir üzüm bağını ziyaret ettim. Hasat dönemi gelen her ürün gibi bölgemizin en önemli gelir kaynaklarından üzüm sultani çekirdeksiz üzüm alım fiyatını açıklıyorum" dedi ve 27 liralık fiyatı duyurdu. Daha sonra resmi kurumlar ve belediyeler tarafında yapılan çeşitli tesis kurumların toplu açılışı gerçekleştirildi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan toplanan kalabalığa teşekkür ederek mitingi sonlandırırken Cumhuriyet Meydanında gerçekleşen mitinge toplam 50 bin kişinin katıldığı açıklandı. TMO Sultani çekirdeksiz kuru üzüm taban fiyatı 2022 için beklenen rakam 27 TL olarak ilan edildi. Böylelikle söz konusu tutara yüzde 100 üzerinde zam verilmiş oldu.