Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ekonomik tedbir açıklaması! Vatandaşın cebi ne zaman rahatlayacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ekonomi ile alakalı olarak önemli açıklamalarda bulundu. Alınan tedbirlerin olumlu sonuçlarının Ocak ayından itibaren vatandaşlar tarafından hissedileceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ekonomik tedbir açıklaması! Vatandaşın cebi ne zaman rahatlayacak?

Türkiye’de yaşanan ekonomik sıkıntılardan bunalan vatandaşlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı ekonomi açıklamalarına çok daha fazla dikkat göstermeye başladılar. Bugün bir değerlendirme yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin ekonomik olarak çok iyi bir noktada olduğunu ve kısa bir süre sonra bunu vatandaşların da hissedeceğini söyledi.

DÜNYADA KRİZİ EN AZ HASARLA ATLATAN ÜLKE OLACAĞIZ

Küresel ekonomik krize dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bugün dünyada bir küresel ekonomik kriz yaşanıyor. Bakıyorsunuz Avrupa’nın gelişmiş ülkelerine doğalgaz dahi bulamıyorlar. Hamdolsun bizim böyle bir sorunumuz yok. Türkiye yıllar önce tercihini istihdam ve üretimden yana kullanarak değiştirdiği için bugün ekonomik krizden diğerleri kadar etkilenmiyor. Göreceksiniz dünyada bu krizi en az hasarla atlatan ülke olacağız.” dedi.

VATANDAŞIMIZIN CEBİ OCAK AYINDAN SONRA RAHATLAYACAK

Vatandaşların bütçelerinde rahatlama olacağını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ekonomik göstergelerimiz oldukça iyi bir durumdadır. Bunun vatandaşa da yansıması olacaktır. Bu aldığımız tüm tedbirlerin vatandaşımızın cebinde rahatlama sağladığını Ocak ayından itibaren göreceğiz. Vatandaşımızın günlük hayatına bu olumlu gelişmeler yansıyacaktır.” ifadelerini kullandı.

MARKET SAYISI 3000'E ÇIKACAK

Vatandaşların bütçelerini dert edindiklerini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz vatandaşımızın sorunlarını çözmek için varız. Bu millet bize bu yetkiyi bunun için vermiş. Madem bir sıkıntı yaşanıyor hemen müdahale ettik ve Tarım kredi marketlerinde ürünleri vatandaşlarımıza çok daha ucuza satmaya başladık. Bunun takibini de yapmaya devam ediyoruz. Bu marketlerin sayısını artırmamız gerekiyor. Talimatı verdim ve süratle market sayısını Türkiye’nin 81 ilinde 3000’e çıkaracağız.” şeklinde konuştu.

DÜNYANIN EN BÜYÜN 10 EKONOMİSİNDEN BİRİSİ OLACAĞIZ

Dünyanın yaşadığı ekonomik sıkıntılara dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yaşanan ekonomik sorunların kaynağı küresel krizdir. Bugün gelişmiş ülkelere bakın biz onların yaşadıkları sorunların yarısını bile yaşamıyoruz. Market raflarına satacak ürün koyamıyorlar. Bizde böyle bir sorun var mı? Herhangi bir ürün tedarik sorunumuz yok. Türkiye ekonomisi istikametine emin adımlarla ilerlemektedir. İnşallah yılbaşından sonra vatandaşımız da rahatlamaya başlayacaktır. Türkiye’yi dünyanın en büyük ilk 10 ekonomisi arasına sokacağız.” dedi.