Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika TOGG fiyatı, özel taşıt kredisi kampanyası ve başıboş sokak köpekleri açıklaması!

Türkiye'nin ilk yerli otomobil markası TOGG fabrikası 29 Ekim tarihinde açılırken aracın satış fiyatı ve araca özel düşük faizli taşıt kredisi desteği verilip verilmeyeceği merak konusu olmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan soruyu yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika TOGG fiyatı ve özel kampanya açıklaması!

Bu sene Endonezya'da düzenlenen G20 liderler zirvesine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yurda dönüşte uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Türk Cumhuriyet tarihinde bir ilk olması nedeni ile tüm Türkiye tarafından yakından takip edilen Türkiye'nin ilk yerli otomobili TOGG hakkında yeni bir son dakika açıklaması da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yapmış olduğu açıklamasında hem yerli otomobil TOGG fiyatı hem de son dönemin en çok konuşulan konuları arasında yer alan başıboş sokak hayvanları ve sokak köpekleri hakkında açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamasında beklenen TOGG kampanyası içinde gazetecilerin sorularını yanıtladı. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN TOGG AÇIKLAMASI! FİYATI KAÇ TL OLACAK, ÖZEL KAMPANYA DÜZENLENECEK Mİ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan G20 zirvesine katıldığı Endonezya'dan dönüşte uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Basın mensuplarının yönelttiği TOGG sorusunu da yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan "Şöyle bir nihai noktaya gelsin; pazarlama süreci içerisinde, pazarlama teknikleri açısından orada belki böyle bir şey de düşünülebilir ama şu anda henüz konuşulmuş bir konu değil. Tabii bütün maliyet analizleri vesaire yapıldıktan sonra bunların belli bir yol haritası var. Bu yol haritasına göre de hangi sürede, hangi rakamlarla bunu piyasaya sürelim, ne zaman bu fiyatlar farklı bir hal alabilir, bunları o çalışmalardan sonra açıklayacağız" diyerek henüz çalışmaların sürdüğünü ve satış sürecinin başlaması ile pazarlama kampanyalarının da başlayacağını dile getirdi. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN SON DAKİKA SAHİPSİZ BAŞIBOŞ SOKAK KÖPEKLERİ AÇIKLAMASI! 

Son dönemde sokak köpekleri tarafından saldırıya uğrayan ve hayatını kaybeden çocuklar hakkında yöneltilen soru üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan "Öncelikle hayatını kaybeden yavrumuza Allah'tan rahmet diliyorum. Sahipsiz hayvanların yeri sokaklar değil, barınaklardır. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığına gerekli talimatları verdim. Bakanlarım çalışıyor. Bu işi boş bırakmamalıyız. Konuyla ilgili atılacak adımlar neyse, ne tedbir gerekiyorsa yerine getirilecek. Bu konuda öncelikli olarak belediyeler, barınaklar inşa ederek sahipsiz, başıboş sokak hayvanlarını toplamalı. Mesela bizim Konya Büyükşehir Belediyemizin gerçekten çok örnek bir çalışması var. İstanbul'da Beykoz Belediyemizin de gerçekten çok örnek bir çalışması var" diyerek sokak köpeklerinin toplatılması için gerekli talimatları verdiğini ve bu hayvanların yerinin özel barınaklar olduğunu belirtti. 

SONRAKİ HABER