Cumhurbaşkanı imzaladı, Halkbank kredi musluklarını açtı! Üniversite mezunlarına 400 Bin TL kredi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Halkbank’ın kredi musluklarını açtığı bildirildi. Halkbank çeşitli kredi kampanyaları ile vatandaşlara yüksek limitli kredi imkanı sağlamaya devam ediyor.
Cumhurbaşkanı imzaladı, Halkbank kredi musluklarını açtı! Üniversite mezunlarına 400 Bin TL kredi!

Türkiye’de finansman erişimi vatandaşların ortak sorunu haline geldi. Bankaların kredi kullandırmaya çok gönüllü olmadıkları bir dönemde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Halkbank’a talimat vererek yeni kredi kanallarının açıldığı bildirildi. Çeşitli kampanyalarla Halkbank vatandaşlara ihtiyaçları olan krediyi sağlıyor. Üstelik bu krediler oldukça düşük maliyetlerle veriliyor.

ÜNİVERSİTE MEZUNLARINA DESTEK KREDİSİ!

Halkbank’ın açıkladığı kredi kampanyasına göre bazı üniversite mezunlarına 400 Bin TL’ye kadar kredi veriliyor. Üniversiteden mezun olan ve en az 2 yıllık iş deneyimi kazanan vatandaşlar Halkbank’a başvuru yapmaları halinde 400 Bin TL kredi çekebiliyorlar. Cesur Girişimci Kredisi adı verilen bu kampanya ile üniversite mezunları kendi iş yerlerini açabiliyorlar. Bu krediyi çekmek için 45 yaşını geçmemek gerekiyor.

Üniversite mezunlarına sağlanan kredinin maliyetlerine dair de açıklama yapıldı. Buna göre 400 Bin TL’ye kadar olan bu kredi düşük bir faiz oranı ile kullandırılıyor. 60 ay vadeli olarak çekilebilen bu kredi için 12 ay anapara ödemesiz seçeneği de kullanılabiliyor.

GENÇ GİRİŞİMCİLERE KREDİ

Halkbank ayrıca genç girişimcilere de 300 Bin TL kredi imkanı sağlıyor. 35 yaşını aşmamış kişiler bu krediyi çekebiliyorlar. Bu kredi için de 60 ay vade imkanı sağlanıyor. Ödemeler aylık, 3 aylık ve 6 aylık periyotlarda olabiliyor.

USTA GİRİŞİMCİLERE DESTEK KREDİSİ

Halkbank sadece gençlere değil tüm yaş gruplarına uygun bir kredi imkanı sağlıyor. Bu kapsamda Usta Girişimci Kredi Kampanyası başlatıldı. 45 yaşını aşmamış olan ve mesleki kuruluşlardan eğitim sertifikası veya belgesi bulunan vatandaşlara 300 Bin TL’ye kadar kredi veriliyor.

TEKNO GİRİŞİMCİ KREDİSİ KAMPANYASI

Halkbank’ın bir diğer kredi kampanyası ise Tekno Girişimci Kredisi olarak ön plana çıkıyor. Teknokent’te faaliyet gösteren girişimciler bu krediden yararlanabiliyor. 500 Bin TL’ye kadar limiti olan bu kredi kampanyasının özel şartları bulunuyor. 60 ay vadeli olan bu kredi kampanyasında da düşük faiz politikası uygulanıyor.

HALK GİRİŞİMCİ KREDİSİ KAMPANYASI

Kendi işlerini kurmak isteyenler veya kurmuş olan girişimciler Halkbank’a başvuru yaparak kredi çekebiliyorlar. Bu kapsamda 250 Bin TL’lik bir kredi limiti açılıyor. Eğer gazi, şehit yakını veya engelli olunması durumunda bu limit 300 Bin TL’ye yükseltiliyor.