Cumhurbaşkanı onaylı destek kredisi! Halkbank 60 ay vadeli 200 Bin TL kredi vermeye başladı!

Halkbank tarafından vatandaşlara Cumhurbaşkanı onaylı destek kredisi verilmeye başlandığı bildirildi. 60 ay vadeli destek kredisinin faizi de düşük tutuluyor. 200 Bin TL kredi kampanyasının merak edilen ayrıntıları belli oldu.

Cumhurbaşkanı onaylı destek kredisi! Halkbank 60 ay vadeli 200 Bin TL kredi vermeye başladı!

Türkiye’de devlet tarafından dönem dönem çeşitli destek kredileri veriliyor. Kredi musluklarını vatandaşlar için açan devlet bunu kamu bankaları üzerinden yapıyorlar. Son olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan destek kredisi Halkbank üzerinden verilmeye başlandı. Üstelik oldukça kolay imkanlarla verilen bu kredi vatandaşların finansal sorunlarında en düşük maliyetli çözüm oluyor.

HALKBANK 200 BİN TL DESTEK KREDİSİ VERİYOR!

Halkbank tarafından başlatılan destek kredisi kampanyasının koşulları belli oldu. Buna göre bu destek kredisi esnaf ve sanatkarlara veriliyor. Müşteriler Halkbank’a başvuru yapmaları halinde bu krediyi kullanabiliyorlar. Kredi Garanti Fonu (KGF) tarafından Halkbank’a bu maksatla 100 Milyar TL kaynak aktarıldı. Bu kaynağın tamamı destek kredisi olarak müşterilere kullandırılacak.

FAİZ DESTEĞİ DEVLETTEN!

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın desteğinde verilen bu krediler için müşterilere devlet tarafından direkt olarak faiz desteği veriliyor. Normalde daha yüksek olan kredi faizleri oldukça düşürülüyor. Bu faiz indiriminin maliyeti ise Hazine ve Maliye Bakanlığı’Nın kaynakları tarafından karşılanıyor. İşletmelerin finansal sorunlarının çözülmesi için verilen bu destek kredisi oldukça uygun koşullarda müşterilere veriliyor.

60 AY VADE İMKANI VERİLİYOR

Halkbank destek kredisi kapsamında müşterilere sağlanan kredinin kaç ay vadeli kullandırılabileceği de açıklandı. Buna göre müşteriler 60 ay vadeli olarak bu krediyi kullanabiliyorlar. 5 yıl içerisinde taksitler halinde ödenen kredi borcu yüksek faiz uygulanmadığı için de katlanmıyor. Ayrıca müşterilere aylık, 3 aylık veya 6 aylık periyotlarda ödeme planı hazırlama hakkı da veriliyor.

Cumhurbaşkanı onaylı destek kredisi! Halkbank 60 ay vadeli 200 Bin TL kredi vermeye başladı!

YILLIK YÜZDE 7,5 FAİZ!

Halkbank esnaf ve sanatkarlara verdiği destek kredisinde uyguladığı faiz oranını da açıkladı. Buna göre yıllık yüzde 7,5 faizle bu krediler kullanılabiliyor. Merkez Bankası’nın politika faizi yüzde 10,5 olduğu bir piyasa ortamında bu faiz oranı oldukça düşük bir maliyeti ifade ediyor. Bu destek kredisini kullananlar çok düşük faiz maliyeti ile karşılaşıyorlar.

200 BİN TL DESTEK KREDİSİ TANIMLANIYOR!

Halkbank’ın destek kredisi kapsamında kullandırılan kredinin limiti de açıklandı. Normalde 500 Bin TL’ye kadar bu krediler kullandırılıyor. Ancak destek kredisinin bütçesinin çok daha geniş kesimlere kullandırılması için genellikle 200 Bin TL limit tanımlanıyor. Esnaf ve sanatkarlar Halkbank’a başvuru yaparak bu krediyi çekebiliyorlar. Ayrıca 35 yaş altı genç girişimcilere faizsiz kredi desteği de veriliyor.

SONRAKİ HABER