Dacia Spring Piyasayı Sallayacak! Tahmini Türkiye Fiyatı Belli Oldu

Türkiye'de popüler bir marka olan ve uygun fiyatlı otomobil satışları ile bilinen Dacia'nın yeni modeli Spring Türkiye'ye geldi Dacia Spring özellikleri ve Türkiye fiyatı belli oldu.

Dacia Spring'in Piyasaları Sallayacak Tahmini Türkiye Fiyatı Belli Oldu

Türkiye'de popüler bir marka olan ve uygun fiyatlı otomobil satışları ile bilinen Dacia'nın yeni modeli Spring Türkiye'ye geldi. Dacia Spring tamamen elektrikle çalışıyor ve saatte 125 km hız yapabiliyor. 230 menzil kapasitesi bulunuyor. Yeni Dacia Spring, perakende, Business ve Cargo olmak üzere 3 versiyon olarak tüketicilerle buluşuyor.

Otomobil üreticileri fosil yakıt ile çalışan modellere olan yatırımlarını azalttı ve elektrikli araçlara yönelim arttı. Türkiye'de bulunan birçok modeli tutan ve beğenilen Dacia, tamamen elektrikle çalışan Dacia Spring modelini piyasaya sürmek için gün sayıyor. 230 km menzil sunan Dacia Spring, maksimum 125 km/saat hıza çıkabiliyor.

Dacia Spring Piyasayı Sallayacak! Tahmini Türkiye Fiyatı Belli Oldu

Dacia Spring şehir içinde kullanım için tasarlandı ve bir ailenin tüm ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabilecek özelliklere sahip. 26.8 kWh'lık bir batarya yer alıyor. Normal bir ev prizi ile ortalama 14 saatte şarj edilebiliyor. Hızlı şarj istasyonlarında ise küçük bataryası nedeniyle yine hızlı bir şekilde şarj edilebiliyor. 

TÜRKİYE FİYATTI BELLİ OLDU MU?

Dacia Spring Piyasayı Sallayacak! Tahmini Türkiye Fiyatı Belli Oldu - Resim : 2

Avrupa'da elektrikli Dacia Spring 18 bin Euro'dan satılıyor. Türkiye fiyatının ne kadar olacağı ise merak edilmeye başlandı bile. Döviz kurları ve vergi dilimler ile Daica Spring'in Türkiye'de ortalama 500-600 bin TL civarında satılması bekleniyor. Bu da otomobilin Fiat Egea’nın üst versiyonlarındaki etiketle aynı fiyata geleceğini gösteriyor. Otomobilin en pahalı versiyonu ise 18 bin 490 euroluk Comfort Plus donanımı.