Dar gelirli vatandaşların ve kronik hastaların dikkatine: Devlet kurumu, 1150 TL'ye kadar olan doğalgaz faturanızı ödeyecek!

Yavaş yavaş yaz aylarının sonuna gelinmesi ile birlikte vatandaşları kış aylarının soğuk havaları ve dolayısı ile de doğalgaz faturaları endişelendirmeye başladı. Konuya ilişkin önemli bir açıklamada bulunan devlet kurumu, şartları sağlayanlar için fatura yardımı yapılacağını belirtti.

Devlet kurumu, 1150 TL'ye kadar olan doğalgaz faturanızı ödeyecek!

2021 yılının son çeyreğinde yükseliş trendine giren dolar kuru, beraberinde diğer döviz kurlarının ve altın fiyatlarının da yükselmesine sebep oldu. Aralık ayının ortasında kendi rekorlarını kıran ve sonrasında da açıklanan yeni ekonomik model kararı ile birlikte hızla gerileyen ekonomi piyasaları, gündelik hayat akışı içerisinde hizmete sunulan başlıkların ve hizmet ürünlerinin yüksek oranlarda zamlanmasına yol açtı.

Kısa süreli gerileyen ekonomi piyasaları, yapılan zamların geri alınacağı konusunda vatandaşları ümitlendirirken yeni yıla girilmesi ile birlikte açıklanmaya başlanan FED faiz artırımı kararları ve şubat ayının sonunda resmen ilan edilen Rusya- Ukrayna savaşı, indirim girişimlerinin önüne geçti.

Hali hazırda zamlı tarifeden hizmete sunulan doğalgaz, Rusya- Ukrayna savaşı ile birlikte daha da zamlandı. Şu sıralar yaz sıcağını yaşayan vatandaşlar, kış aylarının başlaması ile birlikte okunacak olan sayaçlardan çıkan yüksek tutarlı fatura bedellerini nasıl ödeyeceklerini kara kara düşünmeye başladı. Bu noktada devreye giren kamu kurumu, ilgili şartları sağlayan tüm vatandaşlara bin 150 TL’ye kadar fatura yardımı yapılacağını belirtti.

BAKANLIKTAN DOĞALGAZ DESTEĞİ AĞUSTOS 2022

Dar gelirli vatandaşların ve kronik hastaların dikkatine: Devlet kurumu, 1150 TL'ye kadar olan doğalgaz faturanızı ödeyecek!

Yeni dönemde duyurulmuş olan ve bu kış da devamlılığının olacağı bildirilen doğalgaz desteği, arama motorlarında sıklık ile sorgulanmaya başladı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, doğalgaz desteğinin yeni dönemde de verileceğini belirtti.

DOĞALGAZ DESTEĞİ NE KADAR, DESTEKTEN KİMLER YARARLANABİLİR?

Doğalgaz desteğinin senede iki kere verileceğini belirten Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, söz konusu destekten ihtiyaç sahibi vatandaşların yanı sıra evde tedavi gören kronik hastaların da yararlanabileceklerini bildirdi. Yardım tutarının şehirden şehre göre değişiklik göstereceğini bildiren bakanlık, en düşük tutarın 450 TL en yüksek tutarın ise bin 150 TL olacağını bildirdi.

DOĞALGAZ DESTEĞİ BAŞVURUSU 2022

Doğalgaz desteği için e- devlet sisteminden online olarak başvuru yapılabilmektedir. Ayrıca Sosyal Hizmet Müdürlükleri ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları da destek başvurularını kabul etmektelerdir.