Devletten ailelere 1.226 TL ödeme! Her ay PTT'den nakit veriliyor!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sosyal yardım ödemeleri aralıksız bir şekilde yapılıyor. Başvuru yapan aileler şartları uymaları durumunda aylık 1.226 TL ödeme alabiliyorlar.

Devletten ailelere 1.226 TL ödeme! Her ay PTT'den nakit veriliyor!

Sosyal yardımlar ile alakalı sorgulamalar hız kesmeden devam ediyor. Ekonomik sıkıntılar bu devlet desteklerine olan talepleri arttırıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen bu nakit ödemeler için başvuru yapılması gerekiyor. Farklı sosyal yardım programlarının farklı başvuru şartları bulunurken bu şartları karşılayan vatandaşlar ödeme alma hakkı elde ediyorlar.

TÜM KESİMLER YARARLANABİLİYOR!

Aile Bakanlığı’nın sosyal yardım programlarından tüm kesimler yararlanabiliyor. Bazı sosyal yardımlar gelir şartı ile verilirken bazı sosyal yardımlarda ise herhangi bir gelir şartı aranmıyor. Bu şekilde her ay milyonlarca vatandaşa Aile Bakanlığı milyarlarca lira para dağıtıyor. Özellikle ailelere yapılan bu sosyal destek ödemeleri ile aile bütçelerine çok önemli katkılar sağlanabiliyor.

ENGELLİ YAKINLARINA DEVLET DESTEĞİ!

Aile Bakanlığı’nın üzerinde hassasiyetle durduğu bir konu da engelli kişiler oluyor. Bu vatandaşların toplum içerisinde yer almalarına yönelik bir politika benimseyen Aile Bakanlığı özel sosyal yardım ödemeleri yapıyor. Sadece engelli vatandaşlara değil onların aileleri bile bu imkandan yararlanabiliyorlar. Özellikle engelli çocukları olan ailelerin zor yaşamlarına biraz da olsa destek vermek isteyen Aile Bakanlığı aylık nakit ödeme yaparak bu aileleri destekliyor.

ENGELLİ ÇOCUĞU OLAN AİLELERE AYLIK ÖDEME

Engelli çocuğu olan aileler belirli koşulları sağlamaları halinde aylık sosyal yardım alma imkanı buluyorlar. Buna göre öncelikle bu ailelerden gelir şartı aranıyor. Bu sosyal yardımda hane içinde kişi başı düşen ortalama aylık gelire bakılıyor. Bu tutar net asgari ücretin üçte biri olan 1.833 TL’den fazla değilse bu sosyal yardım için gelir şartı sağlanmış oluyor. İkinci bir şart ise bu sosyal yardımdan yararlanmak isteyen ailelerin sosyal güvencelerinin olmaması gerekiyor.

Engelli çocuğu olan ailelere sosyal yardım ödemesi verilmesi için bir de sağlık şartı bulunuyor. 18 yaş altı olması gereken bu çocukların özel gereksinim düzeyi en az hafif düzeyde olması gerekiyor veya yüzde 40 üzeri oranında engelli olunması yeterli oluyor.

1.226 TL NAKİT ÖDEME YAPILIYOR

Aile Bakanlığı engelli çocuğu olan ailelere 1.226 TL tutarında sosyal yardım ödemesi yapılıyor. Bu ödemeler ayda bir verilirken aile bütçelerine küçük de olsa bir destek sağlanıyor. Bu şekilde 18 yaş altı engelli çocukların aile ortamlarında bakımlarının sağlanması teşvik ediliyor. Ödemeleri alanların paraları her ay PTT üzerinden nakit olarak ödeniyor.

SONRAKİ HABER