Doğalgaz faturası ödeyenlere Bakan Yanık duyurdu hemen hesabınıza bakın 2 bin 500 TL yattı!

Devlet destekleri Kasım ayı ödemeleri hesaplara yatırılmaya başlanırken konu hakkında bir son dakika açıklaması da Bakan Yanık tarafından yapıldı. Sosyal yardım ödemeleri hesaplara yattı doğalgaz desteği başvurusu yapanlar dikkat!
Doğalgaz faturası ödeyenlere Bakan Yanık duyurdu hemen hesabınıza bakın 2 bin 500 TL yattı!

Kış öncesi vatandaşın geçim derdini azaltmak ve maddi olarak destek vermek amacı ile ödenen devlet destekleri için yeni duyuru geldi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık yapmış olduğu son dakika açıklaması ile beklenen ödemelerin hesaplara yatırılmaya başlandığını duyurdu. 

Rusya ile Ukrayna arasında başlayan savaş enerji piyasalarında büyük bir kaos yaşanmasına neden olurken doğalgaz, akaryakıt ve elektrik fiyatlarına zam üzerine zam yapılmıştı. Devlet vatandaşın artan fatura yüküne destek amacı ile dar gelirli ailelere yardım elini uzatırken doğalgaz faturası yardımı destek programı devreye alınmıştı. Yardım programı kapsamında Kasım ayı ödemeleri hesaplara yatırılmaya başlandı. 

2022 DOĞALGAZ YARDIMI BAŞVURUSU YAPANLAR DİKKAT! ÖDEMELER BAŞLADI

Doğalgaza devlet yardımı için başvuru yapan binlerce kişinin beklemiş olduğu açıklama Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından yapıldı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık, Doğal Gaz Tüketim Desteği ödemelerinin başladığını, 336 bin haneye toplam 271,7 milyon lira destek verildiğini açıkladı.

 Söz konusu ödemeler daha önce başvuru yaparak yardım almak isteyen kişilerden aranılan kriterlere uygun olanlara yapıldı. Bu nedenle yardım başvurusu yapan ve doğalgaz faturası ödeyen kişilerin hemen banka hesaplarına girerek bakiyelerini kontrol etmeleri ya da e-Devlet üzerinden yardım başvurusu sonucunu sorgulaması gerekiyor. Ödemeler 950 TL ile 2 bin 500 TL arasında değişiyor.